E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Teknik Kitaplar » Makina - Otomotiv » Örneklerle Isı Geçişi
Örneklerle Isı Geçişi

Örneklerle Isı Geçişi

Yayınevi
:
Barkod
:
9789755114781
Ebat
:
19 x 27
Sayfa Sayısı
:
563 s.
Baskı Sayısı
:
2. Baskı
Baskı Yılı
:
2016
Diğer
:
Karton Kapaklı
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 55,00 TL
Satış Fiyatı: 49,50 TL
22635
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Örneklerle Isı Geçişi kitabımızın, genişletilmiş olan üçüncü baskısını öğrencilerime ve meslektaşlarıma sunmaktan mutluyum. Isı geçişi konusu, sanayinin hemen hemen her dalında, ısıtma ve soğutma tekniğinde, iklimlendirmede, buhar kazanlarında v.b konularda karşımıza çıkar. Bu nedenle ısı geçişi, makine ve tekstil mühendisliğinin vazgeçilmez bir bilim dalıdır.

Kitabımızın üçüncü baskısında; bazı bölümlere ilaveler yapılmış, ayrıca çözümlü ve çözümsüz çok sayıda problemler ilave edilmiş ve ikinci baskıda gözden kaçan hatalar düzeltilmiştir. Anlatımda şekillere ağırlık verilerek, şekillerin daha iyi anlaşılabilmesi için renk tonlaması yapılmıştır. Birinci baskıda olduğu gibi, bu baskıda da Türkçe teknik dilin ve SI 6~im sisteminin kullanılmasına özen gösterilmiştir.

Öğrenciler tarafından konunun daha iyi anlaşılabilmesi için, konunun hemen bitiminde pratiğe dönük örnekler verilerek sade bir anlatım tercih edilmeye çalışılmıştır. Ayrıca her bölümün sonunda daha kapsamlı çözümlü problemler ve öğrencinin kendini sınayabilmesi için çözümsüz problemler verilmiştir. Daha ziyade lisans öğrencileri için yardımcı ders kitabı olarak hazırlanmış olan bu kitap, toplam sekiz bölümden oluşmuştur. Bunları kabaca sıralayacak olursak; 1. bölümde ısı geçişi mekanizmasının tanımı ve ısı geçişinin temel kanunları, 2. bölümde uygulamada en çok karşılaşılan düzlem, silindirik ve küresel yüzeylerdeki bir boyutlu ısı geçişi, 3. bölümde ısı iletiminin genel denklemi, içinde ısı üretimi olan katı cisimler, genişletilmiş yüzeyler ve zamana bağlı ısı iletimi, 4., 5. ve 6. bölümlerde sırasıyla ısı taşınımı, doğal ısı taşınımı, kaynama ve buharlaşmadaki ısı geçişi, 7. bölümde ısı değiştiricileri 8. bölümde ise ısı ışınımı konusuna yer verilmiştir.

Kitabın hazırlanmasında bana sabırla destek veren eşim Serpil Halıcı'ya, kızlarım Ebru ve Tuğçe'ye yürekten teşekkür ederim.

Var olabilecek yazım ve basım hatalarından dolayı hoşgörünüze sığınır; okuyucularımın olumlu yada olumsuz eleştirilerini bildirmelerini isterim. Kitabın genişletilmiş bu baskısmın, öğrencilerimize ve meslektaşlarıma yararlı olmasını dilerim. (Önsözden)

Konu Başlıkları

- Isı Geçişinin Tanıtımı

- Bir Boyutlu Isı İletimi

- Isı İletiminin Genel Denklemi

- Isı Taşınımı, Doğal Isı Taşınımı

- Kaynama ve Yoğuşma

- Isı Değiştiricileri

- Isı Işınımı


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,390625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates