E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Tarih » Osmanlı ve Öncesi » Osmanlı'nın Yükseliş Çağında İslambol Okçuları
Osmanlı'nın Yükseliş Çağında İslambol Okçuları

Osmanlı'nın Yükseliş Çağında İslambol Okçuları

Yayınevi
:
Barkod
:
9786058403062
Ebat
:
14 x 20
Sayfa Sayısı
:
220 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2015
%15
indirimli
Liste Fiyatı: 18,00 TL
Satış Fiyatı: 15,30 TL
226892
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
"İmam Ebu Ca'fer-i Taberi ve "Mir'atü'z-Zaman" mü'ellifi Mes'üdi, mahallinde beyan eylemişlerdür ki sehm ü kavs cennetden çıkmışdur ve rüy-ı zeminde evvelen hazret-i Adem-i Şafi ok atmışdur, ya'ni ki zira'at ve hirasete tohm ekdikde reme-i murgan-ı 'arz pervaz u tayeranla indiler, hazretün ekdügi gendüm danelerini eşüp çıkarup gıda idindiler. Her çend ki def'ine sa'y eyledi memnü' olmadılar, bi'l-ahire Adem peygamber 'aleyhi's-selam hazret-i Hallak-ı dad-ger cenabına murgandan şikayet eyledi. Emr-i celil ile hazret-i Cibril nüzul idüp cennetden bir kavs ve iki ok ve bir kiriş getürdi. Safiyyul'lah: "Bunlar nedür?" diyü istihbar itdükde yayı gösterüp: "Hazihi kuvvetullah." ve kirişi sunup: "Hazihi şiddetu'llah." buyurdı ba'de okları virüp: "Nikayetu'llah" ta'birin kıldı. Pes yay nice kurılur, ok nice atılur, nice nişanlanur hazret-i Adem'e ögretdi. Bu takdirce tir-endazlarun pirleri mela'ikeden Cibril olur, peş zümresinden Şafiyyul'lah-ı Celil idügi tahakkuk bulur."

Künhü'l - Ahbar'dan...

Künhü'l-Âhbâr Gelibolulu Mustafa Âlî (ö.1008/1600)'nin dünya tarihi olarak kaleme aldığı eseridir. Dört rükn (bölüm)'den oluşur. eserin dördüncü rüknü başlangıçtan Eğri Seferi (1005-1596)'ne kadar olan Osmanlı Tarihini ihtiva eder.


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,46875 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates