E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Sosyal Bilimler » Sosyoloji » Elin Korelisine El Salladım
Elin Korelisine El Salladım

Elin Korelisine El Salladım

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786051801513
Ebat
:
14 x 20
Sayfa Sayısı
:
226 s.
Baskı Yılı
:
2015
%35
indirimli
Liste Fiyatı: 17,00 TL
Satış Fiyatı: 11,05 TL
226904
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Bu kitabın araştırma fikri, bir lisans dersinde öğrencilerimin bir kısmının büyük bir hayranlıkla G. Kore dizileri izlediğini öğrenmekle ortaya çıkmıştır. Son yıllarda Türk TV dizilerinin gerek ülke içerisinde gerekse yakın coğrafyada geniş bir izleyici kitlesine ve etki alanına sahip olduğu, reyting rekorları kırdığı bilinmekteydi. Hatta diziler, artık siyasetin ve seçim meydanlarında yapılan propagandanın konusu dahi olmuştu. Böyle bir ortamda G. Kore dizileri de nereden çıkmış, nasıl popüler hale gelmişti? Sorusu etrafında beliren araştırma fikri, konu üzerine yaptığımız literatür taraması ile bir araştırma problemine dönüştü. İlgili literatürün taranması sonrasında, özellikle son yirmi yılda önce Doğu Asya ülkelerini etkisi altına almış sonra diğer kıtalara yayılmış Hallyu fenomenini ve G. Kore TV dizilerinin bu fenomenin baş aktörü olduğunu öğrendik. Buna bir de artık Türkiye'yi de etkisi altına almış bu ulusötesi fenomenin, Türkiye'de akademik ilgiyi henüz hak ettiği düzeyde çekmediği gözlemi eklenince bu çalışma ortaya çıktı.

Çalışma boyunca edindiğimiz veriler üzere yaptığımız değerlendirmelerden sonra çıkardığımız sonuçlardan biri; Hallyu dizilerinin hem arz edilen hem de verili dünyaya dair (Geertz'in terimleriyle) "bir varoluş düzeni, kavramlar; dünya görüşü üreterek" tekniğin/aracın yardımıyla "bu kavramlara; dünya görüşüne bir gerçeklik havası giydirerek" izleyicide, "gerçeklik olarak görünen; güçlü, kapsamlı ve uzun süreli ruh halleri ve güdüler oluşturan bir semboller sistemi, bir din" olarak ele alınabileceğidir.


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,40625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates