E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Sosyal Bilimler » Psikoloji - Psikiyatri » Ustaca Yaşamak ve Otantik Varoluş
Ustaca Yaşamak ve Otantik Varoluş

Ustaca Yaşamak ve Otantik Varoluş

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786054912162
Ebat
:
12 x 18
Sayfa Sayısı
:
312 s.
Baskı Yılı
:
2015
%20
indirimli
Liste Fiyatı: 30,00 TL
Satış Fiyatı: 24,00 TL
227534
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
"Hayatın anlamı nedir?" sorusunun muhatabı sadece filozoflar, felsefeciler, psikologlar ve bilim dünyası değildir. Her birey kendi namı hesabına, kendi hayatının anlamının arayışı içindedir. Değerli meslektaşım Prof. Dr. Cengiz Güleç, bu arayışta herkesin yoluna ışık tutarak rehber olacak yapıtaşlarını, engin bilgi birikimi ve derin içgörüsüyle hassas bir süzgeçten geçirerek "Ustaca Yaşamak ve Otantik Varoluş" kitabında sunuyor. Eşine az rastlanır çalışmalar arasındaki bu eser, literatürde hak ettiği yeri alırken, okurları için de son derece değerli bir kaynak olacaktır.

Prof. Dr. Vamık D. Volkan Psikiyatr & Psikanalist

Prof. Dr. Cengiz Güleç, insanın bilgi, inanç ve değer yönelimli bir varlık olmasından kaynaklanan olanaklarına, sorunlarına ve anlam ihtiyacı bağlamında hakikat arayışına ilişkin denemelerinin bir seçkisi olan "Ustaca Yaşamak ve Otantik Varoluş" ile "hayatın anlamı"na ontoloji penceresinden bakıyor. Kadim ezoterik ve mistik öğretiler, dinsel inanç sistemlerinin temeli ve kaynağı, hakikatin Doğu ve Batı mistik okullarında ele alınışı gibi kitabın omurgasını oluşturan inanç temelli konuların yanı sıra, "İntihar", "Nefret", "Bağımlılık", "Özgürlük", "Uzlaşma" gibi insan duygulanımları ve tutumları hakkında ontopsikolojik yaklaşıma bağlı kalarak sunduğu düşünceleriyle bezeli bu denemeleri ile "hayatın anlamı" arayışına ustaca rehberlik ediyor.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,390625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates