E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Red Book

Red Book

Yayınevi
:
Barkod
:
9786056474170
Ebat
:
14 x 20
Sayfa Sayısı
:
1058 s.
Baskı Sayısı
:
29. Baskı
Baskı Yılı
:
2015
%20
indirimli
Liste Fiyatı: 216,00 TL
Satış Fiyatı: 172,80 TL
227849
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Enfeksiyon hastalıkları, bunların tedavisi ve korunma yolları hekimliğin hemen her alanını ilgilendiren konulardır. Bu alanda sürekli yeni sorunlar ortaya çıkar, yeni bilgiler üretilir, yeni ürünler sunulur ve uygulamada yeni yaklaşımlar gündeme gelir. Bu kadar dinamik bir alanı takip edebilmek hekimler için oldukça güçtür. Amerikan Pediatri Akademisi'nin periyodik olarak yayınladığı Red Book (Kırmızı Kitap) bu güçlüğü aşmamızı sağlayan en önemli başvuru kitabıdır. Önemli konuları özetlemesi ve uygulamada ortaya çıkabilecek bütün olasılıklara açıklama getirecek biçimde kurgulanmış olması bu kitabı alanında rakipsiz kılmaktadır.

Enfeksiyon hastalıklarının çocukluk çağının en sık rastlanan sorunu olması nedeniyle, Red Book çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları, pratisyen hekimler, aile hekimleri ve halk sağlığı uzmanları gibi çok sayıda hekimin en fazla yararlanabileceği kitap olma özelliğini korumaktadır.

Bu önemli kaynağı dilimize kazandırarak, ilgili hekim arkadaşlarımızın tümünün erişimine açmak, çeviri grubumuzun cesaretle bir araya getiren en önemli kuvvet olmuştur. Kitabın yayın hakkı sahibi olan Amerikan Pediatri Akademisi'nin isteğine uyularak çeviride içeriğe tamamen sadık kalınmıştır. Büyük bir gayret ve fedakârlıkla çeviriye katkı sağlayarak bu kitabın sizlere ulaşmasını olanaklı kılan, böylece çocuklarımızın sağlığına katkıda bulunan, çeviri grubunda yer alan arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

-Prof. Dr. Ateş Kara, Doç. Dr. Hasan Tezer, Prof. Dr. Ergin Çiftçi-

Önsöz

Red Book pratisyenler için aşılama ve enfeksiyon hastalıkları ile ilgili en iyi kaynaktır. Pediatrik enfeksiyon pratiği hızla değişmektedir. Pratisyenliğin kısıtlı zaman aralığında hızlı bir şekilde yeni aşılar, aşılama önerileri, yeni gelişen enfeksiyon hastalıkları, yeni tanı modaliteleri ve tedavi önerileriyle ilgili güncel bilgiye ulaşmak önemlidir. Amerikan Pediatri Akademisi (APA) Enfeksiyon Hastalıkları Komitesi ve Red Book editörleri en güncel ve doğru bilgiyi Red Book'un bilinen pratik formatında sağlamayı hedeflemiştir.

Red Book online (www.aapredbook.org) kitabın baskıları arasındaki 3 yıllık sürede güncellenerek APA ve diğer önemli kurumların yeni öneri ve tespitlerine ulaşma şansını sunarak, Red Book'un değerini artırmaktadır. Bir diğer önemli kaynak, enfeksiyon hastalıklarıyla ilgili yeni genişletilmiş ve güncellenmiş görüntüler, klasik radyolojik örnekler ve güncel epidemiyolojik veriler sunmasıyla Red Book online görsel kütüphanesidir.

Enfeksiyon Hastalıkları Komitesi bilgileri katkı yapan deneyimli uzmanların bilgi ve önerilerine dayanmaktadır. Biz özellikle APA komiteleri katılımcıları, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), Gıda ve İlaç Kontrol Merkezi (FDA), Milli Sağlık Enstitüleri, Kanada Pediatri Cemiyetleri, Dünya Sağlık Örgütü ve diğer güçlü kurum ve şahıslara bu baskıyı mümkün kıldıkları için teşekkürü bir borç biliriz. Ek olarak bireysel AAP katılımcılarının özel konularla ilgili bilgi sunumunun geliştirilmesi ve konu seçimi ile ilgili önerileri bu baskıya dahil edilmiştir.

Bu baskının başarısındaki en önemli faktör editörlerin katılımı ve çalışmalarıdır. Larry K Pickering MD önderiliğinde, yardımcı editörler Carol J Baker, MD, David W. Kimberlin, MD ve Sarah S Long MD sayesinde bu yeni baskı mümkün olmuştur. Ayrıca Edgar O Ledbetter, MD, ve H. Cody Meissner, MD'ye slaytları toparlamak ve organize etmek; Red Book online görsel kütüphanesini ve Red Book elektronik versiyonlarını oluşturmadaki yoğun destek ve çalışmalarından dolayı minnettarız. Red Book online editörümüz Henry H. Bernstein (MD)'ye içerik güncelliğinin sağlanmasında yaptığı devamlı çalışmalar için teşekkür ederiz.

Red Book'un daha önceki baskılarında belirttiğimiz gibi bazı hatalar bu tip bir kitapta kaçınılmazdır. Geleceğe yönelik önerilerin kalitesini geliştirmek için APA üyelerinden komiteye aktif olarak destek olmalarını riza ediyoruz.

-Michael T. Brady, MD, FAAP Enfeksiyon Hastalıkları Komitesi Başkanı-


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,484375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates