E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Teknik Kitaplar » Yapı - İnşaat - Mobilya » Geoteknik Deprem Mühendisliği El Kitabı
Geoteknik Deprem Mühendisliği El Kitabı

Geoteknik Deprem Mühendisliği El Kitabı

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9799758895280
Ebat
:
17 x 24
Sayfa Sayısı
:
600 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2004
Diğer
:
Ciltli
Satışta
bulunmamaktadır.
AÇIKLAMA
Bu kitabın amacı, geoteknik deprem mühendisliğinin uygulamalı yönlerini sunmaktır. Geoteknik deprem mühendisliğindeki varsayımlar ve belirsizliklerden dolayı bu disiplin, genellikle bir temel bilim olarak değil de bir "sanat" gibi tanımlanmaktadır. Depremlere özgü bilinmeyenler, geoteknik deprem mühendisliğini daha da karmaşıklaştırmaktadır. Deprem mühendisliğindeki bu belirsizliklerden dolayı kitapta, karmaşık ve teorik değerlendirmeler en az seviyede tutulurken, basit analizlere çokça yer verilmiştir.

Kitap, dört ayrı kısma ayrılıştır. 2., 3. ve 4. bölümleri kapsayan birinci kısımda, temel deprem ilkeleri, depremlerin yaygın etkileri ve tipik yapısal hasar konuları ele alınmıştır. 5. bölümden 11. bölüme kadar olan ikinci kısımda, deprem hesaplamaları ile birlikte tasarım mühendisinin sıkça karşılaştığı sıvılaşma, oturma, taşıma kapasitesi ve şev stabilitesi gibi şartlar konu edinilmiştir. 12. ve 13. bölümleri kapsayan üçüncü kısımda, depremin yapı üzerindeki etkilerini azaltmada başvurulan zemin iyileştirme yöntemleri üzerinde durulmuştur. Dördüncü kısmı oluşturan 14. ve son bölümde ise, yapı yönetmeliği konusuyla ilgilenilmiştir. Kitapta geoteknik deprem mühendisi için pratik analizler bulunmaktadır.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,453125 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates