E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » Medeni Hukuk » Hukuk Davaları Rehberi (4. Cilt) Nüfus Davaları
Hukuk Davaları Rehberi (4. Cilt) Nüfus Davaları

Hukuk Davaları Rehberi (4. Cilt) Nüfus Davaları

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786051465753
Ebat
:
17 x 25
Sayfa Sayısı
:
361 s.
Baskı Sayısı
:
2. Baskı
Baskı Yılı
:
2015
Diğer
:
Ciltli
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 55,00 TL
Satış Fiyatı: 49,50 TL
228022
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Kitap, dava esası üzerine kurulmuştur. Uygulamada en çok görülen dava türleri belirlenmiştir. Bu dava türlerine ilişkin özet teorik bilgiler verilmiş, ardından konuya ilişkin Yargıtay içtihatları eklenmiştir.

Daha sonra -Yargılama İşlemleri ve Dikkat Edilmesi Gereken İşlemler- adında ayrı bir başlık açılarak, ilgili davaların nasıl açıldığı (dilekçe örneği verilerek) açıklanmıştır. Ardından, dava açılmasından sonra hakim tarafından yapılması gereken işlemler tek tek anlatılmıştır.

Bu kapsamda her bir dava ile ilgili tensip zaptı örnekleri konulmuş ve davayla ilgili yapılması gereken yazışmalardan söz edilerek yazışma örnekleri yerleştirilmiştir. Bu sayede davayla ilgili işlem yapacak meslektaşlarımızın işlemlerin ve yazışmaların ne şekilde yapılacağını öğrenmeleri sağlanmıştır.

Bundan da anlaşılacağı üzere kitapta yer alan her bir dava üç kısımda ele alınmıştır. Birinci kısımda kısa teorik açıklamalara ve Yargıtay kararlarında davayla ilgili olan püf noktalara özet şekilde yer verilmiştir. İkinci kısımda davayla ilgili hukuk genel kurulu kararlarına ve özet olarak verilen kararların ayrıntısına yer verilmiştir. Üçüncü kısımda ise davayla ilgili yargılama işlemlerine yer verilmiştir. Bu kapsamda dava dilekçelerine, dava dilekçesi üzerine hazırlanan tensip zabıtlarına, tensip zaptı üzerine bu zaptın gereği olan müzekkerelere, ön inceleme ve tahkikat duruşma tutanağına ve nihayet davanın kabulüne ve reddine dair gerekçeli karar örneklerine yer verilmiştir.

Bu başlıkta ayrıca keşifte ve duruşmada dinlenecek tanık ve mahalli bilirkişilere hangi soruların sorulması gerektiği, bilirkişilerin hangi hususlara dikkat ederek rapor hazırlamaları gerektiği, hakim ve avukatların ilgili davada dikkat etmesi gereken hususların neler olduğuna ilişkin bilgiler Yargıtay'ın bozma sebebi yaptığı sebeplerden yola çıkılarak titizlikle tespit edilmiş ve nokta atışı şeklinde okuyucunun istifadesine sunulmuştur.

Konu Başlıkları

- Yaş Düzeltme Davası

- Ad (İsim) Düzeltme ve Değiştirme Davaları

- Soyadı (Soyisim) Düzeltme ve Değiştirme Davaları

- Kayıt İptali Davası

- Cinsiyet Düzeltme Davası

- Gaiplik Kararı Verilmesi Davası

- Ölü Kaydının Düzeltilmesi Davası

- Ölü Olduğunun Tespiti ve Ölüm Tarihinin Tespiti Davaları

- Ergin Kılınma (Kazai Rüşt) Davası


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,5615234 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates