E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » İcra ve İflas Hukuku » İstihkak Davaları
İstihkak Davaları

İstihkak Davaları

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786051465173
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
554 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2015
Diğer
:
Karton Kapaklı
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 70,00 TL
Satış Fiyatı: 63,00 TL
228034
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
İcra ve İflâs Hukukunda; İstihkak Davaları başlıklı bu kitapta;

Kavram, tanımı, amacı, hukukî niteliği ve özel dava şartları, İİK m. 97'deki istihkak davasının İİK m. 228 ve MK m. 683'deki istihkak davalarından farklı olduğu, ön sorun bekletici sorun, İstihkak davalarının birleştirilmesi ve ayrılması istihkak ve şikâyet dosyalarının birleştirilemeyeceği, İstihkak davasına konu olabilecek mallar ve haklar, Görevli ve yetkili mahkeme, ehliyet, sıfat, davanın tarafları, vekâlet, İcra mahkemesine hatalı başvuru, icra mahkemesinin başvuruyu yanlış nitelendirmesi ve istihkak davasının konusuz kalması, Malın, borçlu elinde haciz edilmesi halinde; istihkak iddiası ve davası, yargılama usulü ve ispat yükü, İstihkak davasının kabul veya reddi, Karşı dava; Tasarrufun iptali davası, Malın üçüncü kişi elinde haciz edilmesi halinde; İstihkak iddiasının reddi davası, İstihkak iddiası ve davasının satışı isteme sürelerine etkisi, Borçlunun iflâsının davaya etkisi, Yargılama giderleri, Kanun yolları ve usulî müktesep hak Konuları, 29 paragraf başlığı ve alt başlıklar altında ayrıntılı olarak incelenmiştir.

Okuyucuya kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla kitabın son kısmına kanun maddelerine ve kavramlara göre arama cetvelleri de konulmuştur.

Kitapta uygulamaya ışık tutacak nitelikte ve yeni tarihli çok sayıda Yargıtay kararına da yer verilmiştir. Tarafımızdan taranan Yargıtay kararlarından kanun maddelerini aynen tekrarlayanlar kitaba alınmamış, sadece uygulamada ortaya çıkan sorunları çözücü ve ilke kararı niteliğini haiz olanlar ele alınarak tahlili tenkitleri yapılmış, kararlardaki görüşlere katılıp katılmadığımız gerekçesiyle birlikte açıklanmıştır.


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,453125 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates