E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » Anayasalar ve Anayasa Hukuku » Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuruda Kabul Edilebilirlik Koşulları
Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuruda Kabul Edilebilirlik Koşulları

Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuruda Kabul Edilebilirlik Koşulları

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786051466064
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
310 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2015
Diğer
:
Karton Kapaklı
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 48,00 TL
Satış Fiyatı: 43,20 TL
228040
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Kabul edilebilirlik koşulları, gereksiz ya da yöntemine uygun olmayan başvuruların hızlı bir şekilde elenerek, mahkemenin gerçek hak ihlallerine yönelik başvuruları bir an önce inceleyebilmesi açısından son derece önemli bir işleve sahiptir. AİHM'e yapılan başvuruların %95'inin kabul edilemezlik nedeniyle reddedildiği dikkate alındığında, kabul edilebilirlik incelemesinin önemi kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.

Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda kabul edilebilirlik koşullarının incelendiği bu çalışmada, bireysel başvurunun amaç ve özellikleri genel olarak incelendikten sonra, Anayasa Mahkemesine yapılacak bireysel başvuruların kabul edilebilirlik koşulları tartışılarak, sorun ve çözüm yollarının ortaya konulması amaçlanmıştır.

Kitap üç ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde; Anayasa Mahkemesine bireysel başvurunun tanımı, özellikleri ve işlevleri, hem genel olarak, hem de Türk hukukundaki düzenleniş biçimiyle ele alındıktan sonra, başvuruların Türk hukukuna göre incelenmesi ve bireysel başvuru usulü; ikinci bölümde; bireysel başvuruda usule ilişkin kabul edilebilirlik koşulları; üçüncü bölümde ise; bireysel başvuruda esasa ilişkin kabul edilebilirlik koşulları incelenerek değerlendirilmiş; sonuç kısmında da kabul edilirlik koşullarının başarıyla uygulanabilmesi için gerekli görülen eleştiri ve önerilere yer verilmiştir.

Konu Başlıkları

- Bireysel Başvuru Kavramı, Usulü ve İncelemesi

- Bireysel Başvuruda Usule İlişkin Kabul Edilebilirlik Koşulları

- Bireysel Başvuruda Esasa İlişkin Kabul Edilebilirlik Koşulları


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,421875 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates