E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » Ceza Hukuku » Nefret Suçları
Nefret Suçları

Nefret Suçları

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786051464626
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
205 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2014
Diğer
:
Karton Kapaklı
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 33,00 TL
Satış Fiyatı: 29,70 TL
228086
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Nefret suçları, bir kişinin temel veya değiştirilemez bir özelliğine karşı önyargı ve nefret saiki ile işlenen suçlar olarak tanımlanmaktadır. Yaygın olarak nefret suçları veya önyargı suçları adıyla bilinen bu suçlar, diğer suçlara göre mağdura daha fazla zarar vermekte, hedef grup ve toplum üzerinde de ciddi etkiler göstermektedir. Nefret suçlarında nefret ve önyargı kavramlarının nasıl anlaşılacağı, hangi karakteristik özelliklerin nefret suçları kategorisine dahil edileceği ve hangi temel suçların nefret saiki ile işlendiğinde daha fazla cezalandırılacağı gibi temel tartışmalar bulunmaktadır. Bu tartışmalar neticesinde nefret saiki ile işlenen suçların temel düzenleniş şekilleri ile saikin kapsamı ve niteliği açısından farklı modeller ortaya çıkmıştır. Bir diğer tartışılan konu ise hangi karakteristiklerin bu suçlar kapsamında koruma altına alınacağıdır.

Türkiye'de de nefret suçları son yıllarda yaygın olarak tartışılmaya başlanmıştır. Bu suçların yasalaşması için sivil toplum kuruluşlarının büyük çaba sarf ettiklerini ve hükümetin de bu konuda çeşitli adımlar attığını görmekteyiz. Bu bağlamda nefret saiki ile işlenen suçların Türkiye'deki sosyolojik boyutu, mevzuattaki mevcut durum ve ideal bir düzenlemenin taşıması gereken niteliklerin tartışılması gerekmektedir.

Bu çalışmada nefret suçları ile ilgili temel kavramlar ile bu suçların uluslararası hukuktaki boyutu, suç teorisi açısından durumu ve Türkiye'de nefret suçlarının hukuki boyutu konuları incelenmektedir. Bunların yanı sıra Türkiye'de yapılması muhtemel bir yasalaşma için değerlendirmeler ve öneriler bulunmaktadır.

Konu Başlıkları

- Kavramsal Çerçeve ve Genel Bilgiler

- Suç Teorisinde Nefret Suçları

- Türk Hukukunda Nefret Saiki ile İşlenen Suçlar


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik Politikası



Tel:    Fax:

Site 0,53125 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates