E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » Ceza Hukuku » Bilişim Suçları
Bilişim Suçları

Bilişim Suçları

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786051464305
Ebat
:
17 x 25
Sayfa Sayısı
:
237 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2014
Diğer
:
Ciltli
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 45,00 TL
Satış Fiyatı: 40,50 TL
228107
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Bilişim suçlarının gelişen teknolojiye paralel olarak artmasına karşın bu konuda yapılan akademik ve bilimsel çalışmaların yetersizliği ve mevcut çalışmaların da içerik olarak yetersiz durumda olması bu alanda çalışmamıza etken olmuştur.

Çalışmamızda 5237 sayılı TCK'da Bilişim Alanında Suçlar başlığını taşıyan 10. Bölümündeki 243, 244 ve 245'inci maddelerinde düzenlenen suçların kapsamı, suç ile korunan hukuki yarar, suçların maddi ve manevi unsurları, teşebbüs, iştirak ve içtimayı içeren suçların özel görünüş şekilleri ayrıntılı olarak incelenmiştir.

Bilişim suçlarının 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'ndaki düzenleme yeri itibari ile genel sistematiğe uygun olup olmadığı ayrıca bilişim suçlarının suç ve ceza orantılılığı bakımından ceza adaletini sağlayıp sağlamadığı hususları irdelenmiş, ceza adaleti bakımından hakkaniyete uygun olmayan yönleri ortaya konulmuştur. Bu bağlamda bilişim suçları ile ilgili yapılacak yeni düzenlemelerin nasıl olması gerektiğine işaret edilerek cezada adaletin sağlanmasına yardımcı olmak amaçlanmıştır.

Bilişim suçları ile ilgili daha önce yazılmış tüm kaynaklara ulaşılarak bu çalışmamızda yer verilmeye çalışılmıştır. Konu başlığı altında çok sayıda yabancı ülkedeki düzenlemeye ve doktrindeki farklı görüşlere değinilmiş, Yargıtay'ın son tarihli kararlarından örnekler verilmiştir. Çalışmanın araştırmacıların yanı sıra uygulayıcıların da başvurabileceği bir kaynak olmasına özen gösterilmiştir.

Çalışmanın sonunda, bilişim alanında suçlar başlığı altında düzenlenen bazı maddelerin suçla korunan hukuki yarar gözetildiğinde bu kısımda düzenlemesinin uygulamada adaletsiz sonuçlar doğurduğu, mevcut yasada yaptırıma bağlanmayan bazı fiillerin mukayeseli hukukta olduğu gibi yaptırım altına alınması gerektiği ayrıca suç ve ceza orantılılığının sağlanması bakımından mevcut düzenlemede yapılması gerekli değişikliklere yer verilmiştir.

Konu Başlıkları

- Bilişim ve Bilişim Suçuna İlişkin Temel Kavramlar, Bilişim Suçlarının Özellikleri Ve İşlenme Şekilleri

- 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu'nda Bilişim Suçları


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,484375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates