E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » Ceza Hukuku » Yasadışı Göç ve Göçmen Kaçakçılığı
Yasadışı Göç ve Göçmen Kaçakçılığı

Yasadışı Göç ve Göçmen Kaçakçılığı

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786051464398
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
205 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2014
Diğer
:
Karton Kapaklı
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 38,00 TL
Satış Fiyatı: 34,20 TL
228110
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
İnsan kaçakçılığı ile mücadele bugün kanunlarla bütün kolluk kuvvetlerine emredilmiş bir konu olmakla birlikte; Yabancılar Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Jandarma Kaçakçılık Birimleri, Sahil Güvenlik Teşkilatı ve Gümrük Muhafaza Müdürlüğü teşkilatı ülkemizde insan kaçakçılığı ile profesyonel anlamda mücadele eden özel eğitimli birimlerdir. Bu kısımların varlığı Türkiye Cumhuriyeti'nin bu suçla mücadeledeki kararlılığını göstermektedir. Son dönemde yapılan sınır polisi (sınıf muhafaza) çalışmaları da önemli gelişmeler arasındadır.

Kitap çalışması on üç kısımdan oluşmaktadır. Birinci bölümde, göçmen kaçakçılığını ve bu terimin etrafında beliren diğer kavramların tanımları yapılmıştır. İkinci bölümde, tarihte insan kaçakçılığına dair bilgiler sunulmaktadır. Üçüncü bölümde, yasadışı göçün nedenleri üzerinde durulmuştur. Dördüncü bölümde, sosyolojik ve iktisat teorileri ışığında göç olgusuna bakış sunulmuştur. Beşinci bölümde, Dünyadaki yasadışı göç hareketliliğine atıf yapılmıştır. Altıncı bölümde, Türkiye'de Göç hususu derinlemesine incelenmiştir.

Yedinci bölümde, Karşılaştırmalı Hukukta göçmen kaçakçılığı başlığı yer almaktadır. Burada belirlenen AB ülkelerinin sınırdışı uygulamalarına yer verilmiştir. Sekizinci bölümde, Avrupa Birliği Hukuku açısından yasadışı göç ve göçmen hareketleri incelenmiştir. Dokuzuncu bölümde, Türk Hukukundaki durum tartışılmıştır. Onuncu bölümde, Yasadışı Göçmenlerin Profilleri ortaya konulmuştur. Onbirinci bölümde, göçmen kaçakçılarının profilleri yansıtılmıştır. Onikinci bölümde, göçmen kaçakçılarının organize suç yapıları ve terörizm bağlantılarına atıf yapılmıştır. Onüçüncü bölümde çok önemli olduğuna inandığımız boşluk analizine yer verilmiştir.

Konu Başlıkları

- Tanımlama

- İstihbarat

- Operasyon

- Hukuk

- Uygulama Örnekleri

- Terörizm

- Organize Suçlar

- Kara Para


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,421875 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates