E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » İdare Hukuku » Kamu İhale Hukukunda 1000 Soruya 1000 Cevap
Kamu İhale Hukukunda 1000 Soruya 1000 Cevap

Kamu İhale Hukukunda 1000 Soruya 1000 Cevap

Yayınevi
:
Barkod
:
9786051463957
Ebat
:
17 x 25
Sayfa Sayısı
:
1144 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2014
Diğer
:
Ciltli
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 120,00 TL
Satış Fiyatı: 108,00 TL
228119
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Kitaptaki tüm kararların tarih ve sayıları verilerek Kanun maddeleri altında özetlenmesine dikkat edilmiştir. Özetlenen kararlarda, mevzuat hükümlerinin tekrarından ve zaman kaybından kaçınmak için sadece itirazen şikâyetin zamanı, nedeni, Kurul'un takdiri ve son kararı ele alınmıştır.

Kamu İhale Kurumu internet sayfasında görüleceği üzere itirazen şikâyetler çoğunlukla birkaç hususu içermektedir. Kurul ise her hususu ayrı değerlendirdiği için, tek bir karar içerisinde birkaç konunun ele alındığı bilinmektedir. Çalışmamızda, hangi Kanun maddesi ile ilgili soru sorulmuşsa, o konudaki açıklayıcı Kurul kararı ele alınmıştır. Bazı Kurul kararları birkaç hususa veya Kanun maddesine açıklık getirdiğinden, konunun bütünlüğü bozulmadan ve dipnotlarla belirtilmek suretiyle, birden çok Kanun başlığının altında da yer alabilmiştir. Örneğin ortak hükümler içeren emsal bir karar hem İhalelere Katılmaktan Yasaklanmalar hem de Yasak Fiil ve Davranışlar bölümlerinde yer almıştır.

Kanunun "Eşik Değer" başlıklı 8 inci maddesi gibi sadece tanımlama içeren bazı maddelerine ya da hakkında tarafımıza soru ulaşmayan konularla ilgili kararlara ise, okuyucunun dikkatini dağıtmamak için, hiç yer verilmemiştir. Buna rağmen, kitabın son kısmında "Mücbir Sebepler" başlığı altında, Kurum tarafından hüküm altına alınan kararlara da yer verilmiştir.


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,453125 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates