E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » Medeni Usul Hukuku » Medeni Yargılama Hukukunda Değişiklik Davası
Medeni Yargılama Hukukunda Değişiklik Davası

Medeni Yargılama Hukukunda Değişiklik Davası

Yayınevi
:
Barkod
:
9786051463940
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
358 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2014
Diğer
:
Karton Kapaklı
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 45,00 TL
Satış Fiyatı: 40,50 TL
228130
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Özel dava türlerinden birisi olarak değerlendirilebilecek değişiklik davasının kendine has özellikleri olması ve kesin hüküm üzerinde ciddi sonuçlar doğurması, bu çalışmanın gerçekleştirilmesine neden olan sebeplerin başında gelmektedir. Değişiklik davasının, hukuki güvenlik açısından önemli bir kurum olarak değerlendirilen kesin hüküm etkisi üzerinde sonuç doğuran bir kurum olması bu davanın temel dayanaklarının, şartlarının ve sonuçlarının derinlemesine ele alınmasını sağlamıştır.

Değişiklik davasına, değişen şartlardan ve dolayısıyla zamandan etkilenebilecek edimler" konu olabilecektir. Dava konusunun kendine has bu özelliği ile birlikte ortaya koyduğu sonuçlar, onun özel bir düzenlemeye sahip olmasını gerektirmektedir. Değişiklik davasının maddi hukuk ile ilişkisi olmasına karşın şekli hukuk ile daha yakından bağlantılı bir kurum olduğu bilinen bir sonuçtur. Bu sonuç etrafında değişiklik davasının temel dayanaklarının ve bunun devamında şartları ve sonuçlarının, özellikle usul hukuku bakımından ele alınması ve değerlendirilmesi bir zorunluluk halini almıştır. Söz konusu zorunluluk etrafında bu çalışmada Türk Hukuku ile birlikte karşılaştırmalı hukukta değişiklik davası ile ilgili kaleme alınmış önemli çalışmaların hukukumuzda karşılık bulabilecek değerlendirmeleri ve bugüne kadar konu ile ilgili olarak ortaya konulan Yargıtay kararları dikkate alınarak öğreti ve uygulama açısından önemli sonuçlara varılmıştır.

Konu Başlıkları

- Değişiklik Davası Hakkında Genel Bilgiler

- Değişiklik Davasının Şartları, Türk Hukukundaki Görünümü ve Değişiklik Davasındaki Usul Hükümleri


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,5942383 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates