E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » Vergi Hukuku » Kurumlar Vergisi Kanunu
Kurumlar Vergisi Kanunu

Kurumlar Vergisi Kanunu

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786051463896
Ebat
:
17 x 25
Sayfa Sayısı
:
1195 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2014
Diğer
:
Ciltli
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 105,00 TL
Satış Fiyatı: 94,50 TL
228131
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Kitap, kurum kazançlarının vergilendirilmesini düzenleyen 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu'nun madde sıralaması esas alınarak hazırlanmıştır. Bununla birlikte okuyuculara kolaylık sağlamak ve konuların bütünlüğü bakımından her bir madde incelenirken ilgili olduğu diğer maddelere ilişkin açıklama ve yorumlara da yer verilmiştir. Bazen bu bütünlük, Kitabın ilgili bölümünün başlık numarası belirtilmek suretiyle okuyucuların ilgili bölüme yönlendirilmesi şeklinde sağlanmıştır.

Kitapta, müphem konulara ilişkin Vergi İdaresi ve Vergi Yargısının görüşlerinin yanı sıra bilimsel öğretide yer alan görüşlere de yer verilmiştir. Öte yandan Kitapta, konunun doğası ve bütünlüğü gereği Gelir Vergisi Kanunu'na göre ticarî kazancın tespitine ilişkin açıklamalara, bu kapsamda gerek ticarî kazancın tespitinde indirilebilecek ve indirimi kabul edilmeyen giderlere gerekse Gelir Vergisi Kanunu'nda özel olarak düzenlenmiş bulunan yıllara yaygın inşaat ve onarma işlerinin vergilendirilmesine ilişkin açıklamalara detaylı olarak yer verilmiştir.

Bunların dışında kitapta, teşvik mevzuatına ve özellik gösteren bazı işlemlerin katma değer vergisi karşısındaki durumları ile bunların muhasebe kayıtlarına da yer verilmek suretiyle bir bütünlük sağlanmaya çalışılmıştır. Bu yönleri ve güncelliği ile Kitabın büyük bir boşluğu dolduracağı; uygulayıcılara, meslek mensuplarına (YMM ve SMMM), akademik çalışma yapanlara, denetçilere, SMMM ve YMM sınavları ile mesleki yeterlilik sınavlarına hazırlananlara büyük katkı sağlayacaktır.


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,4375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates