E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » Ticaret Hukuku » Taşıma İşleri Komisyonculuğu Sözleşmesi
Taşıma İşleri Komisyonculuğu Sözleşmesi

Taşıma İşleri Komisyonculuğu Sözleşmesi

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786051462790
Ebat
:
17 x 25
Sayfa Sayısı
:
169 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2014
Diğer
:
Ciltli
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 45,00 TL
Satış Fiyatı: 40,50 TL
228133
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
İnsanların toplum halinde yaşaması, bazı beşeri ve iktisadi ihtiyaçların doğmasına, bunların giderilmesi için yapılması gereken faaliyetler ise çeşitli müesseselerin doğumuna yol açar. Çalışma konumuzu oluşturan taşıma işleri komisyonculuğunun ortaya çıkmasında da bu ihtiyaçlar etkili olmuştur. Zira söz konusu ihtiyaçların karşılanması, işletmelerin ürettiği malların yer değiştirmesi işini zorunlu kılar. İşletmelerin diğer işletmeler ile rekabet edebilmesi için gerekli olan ve bu bakımdan ticaret hayatının vazgeçilmez unsurlarından sayılan sürat ve maliyetlerin düşürülmesi; etkilerini, işletmelerin ürettikleri malların alıcılara ulaştırılmasında da gösterir. Çünkü malların taşınması işiyle bizzat ilgilenilmesi, işletmeler için zaman ve para kaybına yol açar.

Esasen işletmeler bakımından, taşımanın kim tarafından gerçekleştirildiğinin önemi yoktur. Onlar için önemli olan, taşımanın zamanında, eksiksiz ve uygun maliyetle gerçekleştirilmesidir . Bu yüzden, sık aralıkla eşya taşıması yaptırması gereken kişiler; taşımanın uygun fiyata ve en hızlı biçimde gerçekleştirilmesini temin için, çoğu zaman ihtiyaç duydukları taşıma işinin icrası için gereken tüm işlemleri, taşıma sektöründe yer alan ve bazen kendilerine verilen taşıma işini bizzat gerçekleştiren, ama daha ziyade üstlendikleri taşıma işini, sektörde sadece taşıyıcı olarak faaliyet gösteren işletmelere bırakan, uzmanlaşmış kişilere yaptırırlar. Bir taşıma işinin gerektirdiği tüm organizasyonu üstlenen bu kişiler, hukukumuzda taşıma işleri komisyoncusu şeklinde adlandırılmaktadırlar.

Konu Başlıkları

- Taşıma İşleri Komisyonculuğu Sözleşmesine İlişkin Genel Esaslar

- Taşıma İşleri Komisyonculuğu Sözleşmesinin Hükümleri

- Taşıma İşleri Komisyoncusunun Sorumluluğuna İlişkin Esaslar

- Taşıma İşleri Komisyonculuğu Sözleşmesinin Sona Ermesi


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,4530029 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates