E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » İşletme - İktisat » Kamu Yönetimi » Kamu Özel Ortaklığı
Kamu Özel Ortaklığı

Kamu Özel Ortaklığı

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786051463582
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
216 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2014
Diğer
:
Karton Kapaklı
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 38,00 TL
Satış Fiyatı: 34,20 TL
228136
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Kamu özel ortaklığı; idare hukuku disiplininde yer alan, ancak kamu yönetimi alanında çalışanların ve ticaret hukukçularının da ilgilendiği bir kamu hizmetinin yerine getirilmesi yöntemidir. Bu kitapta, kamu özel ortaklığının sadece idare hukuku boyutu incelenmiştir.

Kitap dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde; ülkemizde tam anlamıyla kavranamamış yeni bir kavram olan kamu özel ortaklığı genel hatlarıyla açıklanmıştır. İkinci bölümde; ülkemizdeki eğitim sistemi incelendikten sonra kamu özel ortaklığı yönteminin Türk eğitim sistemine uygulanabilirliği tartışılmıştır. Üçüncü bölümde; ülkemizde eğitim kamu hizmetinin görülmesine ilişkin yapılacak kamu özel ortaklığı sözleşmeleri ayrıntılı bir şekilde incelenmiştir. Son bölümde ise; Türk sağlık sisteminde kamu özel ortaklığının uygulanabilirliği ve sağlık kamu hizmetinin görülmesinde yapılacak kamu özel ortaklığı sözleşmeleri detaylı bir şekilde incelenmiştir.

Ülkemiz için yeni bir kavram olan kamu özel ortaklığına ilişkin birçok tartışma ve eleştiri bulunmaktadır. Bu kitapta, hem öğretideki tartışmalara çözüm önerileri getirilmeye hem de meydana gelebilecek aksaklıklar önceden belirlenmeye çalışılmıştır. Ayrıca kamu özel ortaklığı sözleşmelerine ilişkin usul ve yöntemleri belirleyen kanun ve düzenleyici işlemlerdeki Anayasal aykırılıklar tespit edilmiştir.

Konu Başlıkları

- Kamu Özel Ortaklığı

- Türkiye'de Eğitim Hizmetinde Kamu Özel Ortaklığı

- Eğitim Hizmetinde Kamu Özel Ortaklığı Sözleşmesi

- Sağlık Hizmetinin Görülmesinde Kamu Özel Ortaklığı


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,4219971 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates