E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » Ceza Hukuku » Terörizmin Finansmanı Suçu ve Malvarlıklarını Dondurma
Terörizmin Finansmanı Suçu ve Malvarlıklarını Dondurma

Terörizmin Finansmanı Suçu ve Malvarlıklarını Dondurma

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786051461885
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
248 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2013
Diğer
:
Karton Kapaklı
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 37,50 TL
Satış Fiyatı: 33,75 TL
228173
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Günümüzde terörizm, ülkemiz ve dünya bakımından uluslararası barış ve güvenliğe yönelik çok ciddi bir tehdit ve güvenlik sorunu hâline gelmiştir. Terör örgütleri değişen ve gelişen küresel koşullara bağlı olarak ekonomik, sosyal ve siyasal alanlarda birtakım değişimler göstermekte, yeni imkanlar elde etmekte ve bu imkanları, amaçları doğrultusunda faaliyetlerini gerçekleştirmeye yönelik kullanmaktadırlar.

Küresel terörizmin ulaşmış olduğu uluslararası boyutlar göz önüne alındığında, terör örgütlerinin varlıklarının devamı ve faaliyetlerinin yürütülmesi için, büyük miktarda finansmana ihtiyaç duydukları, bu ihtiyacı ise yasal ve yasal olmayan birçok faaliyet ve yöntemle elde etmeye çalıştıkları görülmektedir.

Öte yandan, terörün uluslararası boyut kazanması ve terör örgütlerinin diğer organize suç örgütleri gibi uyuşturucu ticareti başta olmak üzere yasal ve yasal olmayan alanlarda da faaliyet göstermek suretiyle önemli miktarlarda gelir elde etmeleri nedeniyle terörle etkin bir şekilde mücadele için klasik tedbir ve uygulamaların yanında terör örgütlerinin finans kaynaklarının kurutulması amacıyla malvarlıklarının dondurulması gereği önemli ölçüde kabul görmeye başlamıştır. Böylece terörle mücadelenin var olan boyutlarına terörün finansmanı ile mücadele boyutu eklenmiştir.

Terör eylemlerini gerçekleştirenlerin yanında onları finanse edenlerin eylemlerinin suç sayılması ve bu eylemlerden dolayı cezalandırılması için gerekli ulusal ve uluslararası yasal düzenlemelerin yapılması fikri benimsenmiştir.

Demokrasiyi ve insan haklarını tehdit eden terörizm tehlikesi karşısında devletlerin kendilerini savunmak ve korumak için alınacak önlemlerin aynı zamanda hukuk devleti ilkesine, demokratik ve evrensel değerlere aykırı olmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Anayasalarda düzenlenen temel hak ve özgürlüklerin korunması özgürlüklere saygı duyulması demokratik hukuk devleti ilkesinin gereğidir. Terörizmin önlenmesine yönelik getirilecek aşırı tedbirler kişi özgürlükleri ve kolektif özgürlükler üzerinde telafi edilemez etkiler doğurabilecektir. Bu amaçla yapılacak düzenlemelerde özgürlük ve güvenlik dengesinin özenle korunması gereğinin, terörizimle mücadelenin başarıya ulaşmasındaki önemi gözardı edilmemelidir.


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,453125 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates