E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku » Belirli Süreli İş Sözleşmesi Yapma Serbestisi ve Sınırları
Belirli Süreli İş Sözleşmesi Yapma Serbestisi ve Sınırları

Belirli Süreli İş Sözleşmesi Yapma Serbestisi ve Sınırları

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786051460437
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
137 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2013
Diğer
:
Karton Kapaklı
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 28,50 TL
Satış Fiyatı: 25,65 TL
228196
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Çalışmada, iş hukukunun gelişimi ile birlikte gittikçe önem kazanan ve 4857 sayılı İş Kanununun 11. md. 'sinde belirli ve belirsiz süreli iş sözleşmesi başlığı altında somut olarak düzenlenerek yasal çerçeveye oturtulan belirli süreli iş sözleşmesini yapma serbestisi ve sınırları, yasal dayanaklar, öğreti görüşleri ve yargı kararları çerçevesinde ele alınmıştır.

Çalışmada belirli süreli iş sözleşmesi, bütün kapsamıyla değil yalnızca belirli süreli iş sözleşmesi yapabilme serbestisi ve sınırları bakımından incelenmiş, bu tür iş sözleşmelerinde süre, yenilenme, şekil ve objektif (esaslı) nedenlere dayalı olarak meydana getirilme konuları irdelenmiştir. Bu sebeple, çalışma konusuna ilgisi oranında dahil olan konulara temas edilmiş, çalışma konusunu doğrudan ilgilendirmeyen alanlara girilmemiştir.

Üç bölümden oluşan çalışmanın ilk bölümünde, belirli süreli iş sözleşmesi kavramı, belirli süreli süreli iş sözleşmesinin sınırlarının daha iyi ortaya konulabilmesi için benzer iş sözleşmesi türleri ile belirsiz süreli iş sözleşmeleri karşılaştırılarak ele alınmış, belirli süreli iş sözleşmelerinde şekil ve sözleşmenin süreye bağlanması konuları üzerinde durulmuştur.

İkinci bölümde, belirli süreli iş sözleşmesi yapma serbestisi ve buna getirilen sınırlamalar, belirli süreli iş sözleşmesinin yapılmasını ve yenilenmesini haklı kılan objektif nedenler ele alınmıştır. Bu bölümde ayrıca AB Konseyinin belirli süreli iş sözleşmelerine ilişkin 99/70 sayılı yönergesinin amacı, uygulama alanı ve kapsamı değerlendirilmiştir.

Üçüncü bölümde ise, belirli süreli iş sözleşmelerinin yenilenmesi ve belirli süreli iş sözleşmelerinin belirsiz süreli iş sözleşmelerine dönüşmesi konuları açıklanmıştır. Sonuç kısmında ise ele alınan çalışma konusuna ilişkin değerlendirmelerde bulunulmuştur.

Konu Başlıkları

- Belirli Süreli İş Sözleşmeleri

- Belirli Süreli İş Sözleşmesi Yapma Serbestisine İlişkin Sınırlamalar

- Belirli Süreli İş Sözleşmelerinin Yenilenmesi ve Belirsiz Süreli İş Sözleşmesine Dönüşmesi


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,453125 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates