E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » Genel Hukuk Kitapları » Dişhekiminin Yasal Sorumluluğu
Dişhekiminin Yasal Sorumluluğu

Dişhekiminin Yasal Sorumluluğu

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786051461236
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
184 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2013
Diğer
:
Ciltli
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 38,00 TL
Satış Fiyatı: 34,20 TL
228203
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Mesleki uygulamaları sırasında alınan kararlar ve yapılan müdahaleler açısından, tıbbi etik ve tıbbi deontolojinin yanısıra hukuk açısından da sorumluluklar taşıyan dişhekiminin tıbbi müdahalelerini doğrudan ya da dolaylı olarak düzenleyen birçok kanun, tüzük, yönetmelik, yönerge ve tebliğlerin sağlık mevzuatımız içinde yer almasına rağmen bunların hiç birinde dişhekiminin hukuki sorumluluğuna yer veren özel hükümler bulunmamaktadır. Genel hekimlik uygulamalarına ilişkin olarak kabul edilen ilkeler dişhekimleri açısından da geçerli olmakta, mesleki sorumluluklara aykırı davranışlar da yine genel yasal düzenlemeler çerçevesinde çözümlenmektedir.

Son zamanlarda gittikçe artan bir şekilde hem kamuoyunun hem de hekim ve hukukçuların gündemini meşgul eden sağlık hukuku alanındaki gelişmelerle birlikte; bu alanda daha çok hekimlerin hukuki sorumluluğu ele alınıp incelenmiş, dişhekimlerinin yasal sorumluluğu üzerinde pek fazla durulmamıştır.

Dişhekimlerinin hastaları ile olan ilişkilerinin hukuki niteliği ve dişhekimlerinin tıbbi müdahaleleri sırasında hastalarına verebilecekleri zararlar nedeniyle oluşacak hukuki sorumluluğun temelleri üzerinde durulan bu yüksek lisans tez çalışmasının konusu "Dişhekiminin Yasal Sorumluluğu" olarak belirlenmiş ve 07. 12. 2012 tarihinde Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesinde; Prof. Dr. Mustafa Dural (Danışman), Prof. Dr. Hasan Erman ve Prof. Dr. Tufan Öğüz'den oluşan jüri tarafından başarılı bulunmuş ve kabul edilmiştir. (Tanıtım Bültenin'den)

Konu Başlıkları

- Dişhekimliğinde Tıbbi Müdahaleler

- Dişhekimi İle Hasta Arasındaki İlişkinin Hukuksal Niteliği ve Dişhekimliğinde Sözleşmeden Kaynaklanan Sorumluluk

- Dişhekimlerinin Sözleşme Dışı ve Kamu Hukuku Sorumluluğu


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,53125 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates