E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » Ceza Hukuku » Çevre Suçları
Çevre Suçları

Çevre Suçları

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786051461663
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
358 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2013
Diğer
:
Karton Kapaklı
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 38,00 TL
Satış Fiyatı: 34,20 TL
228211
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Kitabın ana konusunu ceza yasamızdaki çevreye yönelik suçlar oluşturmaktaysa da, çevre ve çevre hukukunun tam olarak anlaşılabilmesine de çalışılmıştır. Bu amaçla üç bölümden oluşan kitabın ilk bölümünde, çevre tanımına ve çevre sorunlarına yer verilmiştir. Kitabın ikinci bölümü, çevre hukukuna ayrılmıştır. Bu bölümde çevre hukukunun kaynakları, çevre hukukunun ilkeleri, çevrenin ceza hukukuyla korunması hususu ve karşılaştırmalı hukukta çevre suçlarının nasıl ele alındığı aktarılmıştır.

Kitabın son bölümünde 5237 sayılı ceza yasamızın çevre suçlarına yönelik düzenlemeleri ele alınmış, uygulayıcılara faydalı olabilmek amacıyla Yargıtay kararlarına da bu bölümde yer verilmiştir. Çevre sorunlarına toplumumuzun yaklaşımı paralelinde, çevreye ilişkin çok fazla yayın ne yazık ki bulunmamaktadır. Özellikle çevre suçları konusu, bu bakımdan daha sorunlu bir alandır. İmar kirliliğine neden olmak suçu olmasaydı, belki bu konuya hiç değinilmeyecekti bile. İmar kirliliği suçunun ülkemizde yaygın bir şekilde işleniyor olması ve bu suçun çevre suçları başlıklı bölüm içerisinde olması, çevre suçlarına olan ilgiyi biraz olsun canlı tutmaktadır.

Kitap, bu konudaki açığı gidermeye katkı sağlamaya çalışacaktır. Bunun yanında, toplumun çevre bilincinin gelişmesine yardımcı olacaksa kitabım ayrıca amacına ulaşmış demektir.

Konu Başlıkları

- Çevre ve Çevre Sorunları

- Çevre ve Hukuk

- Türk Ceza Kanunu Kapsamında Çevre Suçları


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,515625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates