E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » Vergi Hukuku » Vergi Hataları ve Sonuçları
Vergi Hataları ve Sonuçları

Vergi Hataları ve Sonuçları

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786051460246
Ebat
:
17 x 25
Sayfa Sayısı
:
245 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2012
Diğer
:
Ciltli
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 47,50 TL
Satış Fiyatı: 42,75 TL
228218
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Hata üzerinden vergi alınmaması prensibi gereği, mükellefin başvurusu ile veya vergi idaresince tespit edilen vergi hatalarının düzeltilmesi gereklidir. Vergi hatalarının düzeltilmesi sadece 213 sayılı Vergi Usul Kanunu'nun vergi hatalarının düzeltilmesine ilişkin 116'ıncı ve devamı maddelerinin içeriği itibariyle yalnızca vergi ve vergiye bağlı olarak kesilen cezaları kapsamaktadır.

Türk Vergi Hukukunda mükellef aleyhine ortaya çıkan vergi hatalarının düzeltilmesine karşı mükelleflere idari ve yargısal haklar tanınmıştır. Bu haklar ile mükellef ödeyeceği vergi cezalarının daha azını ödeme veya tümünü ödememe imkânları elde edebilecektir. Vergi hataları vergi idaresinin vergiyi doğru miktarda tahsiline engel teşkil ederken, mükellefler açısından zaman, emek ve para kaybına yol açmaktadır. Çalışmada vergi mükelleflerini temsilen muhasebe meslek mensuplarının ve vergi idaresi personelinin vergi hataları ve vergi uygulamalarına ilişkin görüşlerini tespit etmek amacıyla İzmir ilinde anket yapılmış ve bunların sonuçları analiz edilmiştir.

Türk Vergi Hukukunda Vergi Hataları ve Sonuçları başlıklı bu çalışma, Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Doktora Programında doktora tezi olarak hazırlanmış ve 18 Ocak 2012 tarihinde savunularak kabul edilmiştir. Çalışma yayına hazırlanmadan önce geçen süreçteki kanuni düzenlemeler dikkate alınarak gözden geçirilmiş ve 15. 06. 2012 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan 6322 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun çerçevesinde güncelleştirilmiştir.

Konu Başlıkları

- Vergilendirme İşleminde Hatalar ve Hukuk Sistemi İçinde Düzenlenmesi

- Vergi Hatalarının Ortaya Çıkarılması, Düzeltilmesi ve Düzeltilmesinde Mükelleflere Sağlanan Haklar

- Vergi Hatalarının İdare ve Mükellef Açısından Sonuçları


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,546875 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates