E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Beklenen Mehdi

Beklenen Mehdi

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9789759068707
Ebat
:
14 x 20
Sayfa Sayısı
:
272 s.
Baskı Yılı
:
2016
Satışta
bulunmamaktadır.
AÇIKLAMA
Elinizdeki eser, hadis-i şeriflerde geleceği bildirilen Mehdi aleyhisselam'dan bahsetmektedir. Bilindiği üzere Mehdi aleyhisselam kıyamete yakın gelecek, ümmet-i Muhammed içerisinde birliği, dirliği sağlayacak, İslam nizamını yeniden dünyaya hakim kılacak ve kıyametten önce insanlık için büyük bir huzûr ve saadet ortamı oluşturacaktır.

Bu kitapla Mehdi aleyhisselam'ın vasıflarını tanıyacağız. Bu sayede ajan kılıklı mehdi müsveddelerinin mehdi olmadığının öğreneceğiz ve safiyane inancımızı, birilerinin menfaatlerine kurban etmeyeceğiz. Bu kitapla Mehdi aleyhisselam'ın çıkmasına yakın meydana gelecek olayları öğreneceğiz. Bu sayede bazı modernist İslamcıların "ümmet ne zaman dara düşse bu tür beklentiler artıyor," "Hristiyanlarda, Yahudilerde aynı beklenti içerisindeler," "Bu mesele İslam'a sonradan sokulmuştur" "aslı yoktur" "tembel Müslümanların avuntusu" gibi sözlerine kanmayacağız. Bu kitapla ehl-i sünnet alimlerin bu husustaki sahih itikadını öğrenmiş olacağız. Bu sayede sapık fırka ve mezheblerin bilhassa kayıp imam mehdi gibi aslı doğru olsa da içine hurafe katılmış Şianın sapık itikadlarına karşı uyanık olacağız.

Hasılı bu eserde Mehdi aleyhisselam hakkındaki rivayetleri, Sahabe-i kiram'ın kavillerini, büyük İslam alimlerinin görüşlerini ilmi delilleriyle görecek ve Mehdi aleyhisselam hakkında merak ettiklerinizi, tek ve hak yol olan ehl-i sünnet ve'l-cemaat ulemanın bakış açısını Ömer Faruk Akkaya Hocamızın bu güzide çalışmasıyla öğrenmiş olacağız.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,4375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates