E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Sosyal Bilimler » Sosyoloji » Öteki Muhafazakarlık
Öteki Muhafazakarlık

Öteki Muhafazakarlık

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786059801195
Ebat
:
13 x 19
Sayfa Sayısı
:
392 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2016
%27
indirimli
Liste Fiyatı: 26,50 TL
Satış Fiyatı: 19,34 TL
230108
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Öteki Muhafazakârlık, görülen lüzum üzerine ortaya çıkan ve derdi olan bir kitaptır. Çalışmanın başlığı muhtemelen "beriki muhafazakârlık"    da ne ola ki, sorusunu akla getirecektir. Beriki muhafazakârlıktan kastımız, ana‐akım muhafazakârlık da diyebileceğimiz ve ülkemizde muhafazakârlık dendiğinde akla gelen siyaset tarzı ve gündelik eylemlerin hemen tümünü içeren bir kavramlar çıkınına tekabül etmekte. Öteki muhafazakârlık/lar, bu çıkına sokmakta zorlanılanlar. Bu iddialı başlığın altını dolduracağını düşündüğümüz bölümler, akademi için oldukça genç bir yaş ortalamasına sahip, fakat yetkinliklerini alana mal olmuş eserleriyle ortaya koyan bir kadro tarafından kaleme alındı. Kitabın içinde bulunan on ayrı bölümün sadece bir tanesi salt teorik çerçeveye ayrıldı.
Geri kalan yazılar ise sahadan ‐ bu sahanın zamanı bazen Cumhuriyetin kuruluş devirlerine, bazen ise halihazırda yaşadığımız günlere denk gelmektedir‐ bolca besleniyor. Muhafazakârlığın bir ideoloji olduğuna dair tartışmalar mevcutsa da, Öteki Muhafazakârlıklar kitabını oluşturan yazılar, muhafazakârlığı genellikle Oakeshott ifadesiyle "varolan bir alet çantasına aşinalık, alışkanlık, zihni bir eğilim" ya da Mannheim'ın dediği gibi "bir bilinç hali" olarak değerlendiriyor. Bu değerlendirme çerçevesi, farklı siyasi dönemlerin muhafazakârane iş  yapış  tarzlarının yanı sıra modern muhafazakârlık, devrimci muhafazakârlık, muhafazakâr strateji, muhafazakâr moda, muhafazakâr eşcinsellik, Kürt muhafazakârlığı gibi pek çok tartışma mevzusunu bir arada sunabilmeyi sağladı.

Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,5 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates