E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » Borçlar Hukuku » Borçlar Hukuku Genel Hükümler Cilt: 1
Borçlar Hukuku Genel Hükümler Cilt: 1

Borçlar Hukuku Genel Hükümler Cilt: 1

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786053150763
Ebat
:
17 x 25
Sayfa Sayısı
:
609 s.
Baskı Sayısı
:
3. Baskı
Baskı Yılı
:
2015
Diğer
:
Ciltli
%12
indirimli
Liste Fiyatı: 75,00 TL
Satış Fiyatı: 66,00 TL
230226
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Türk Borçlar Kanunu bilimsel yorumu olan bu kitap üç ciltten oluşmaktadır. Bu kitabın ilk cildini Borçlar Hukukunun temel kaynakları ve sözleşmeden (hukuki işlemden) doğan borç ilişkileri oluşturacaktır. İkinci cilt ise haksız fiilden doğan borç ilişkileri ve sebepsiz zenginleşmeden doğan borç ilişkileri incelenecektir.

Türk Borçlar kanunun birinci bölümünü oluşturan borç ilişkisinin kaynakları birinci ve ikinci ciltte incelendikten sonra, ikinci bölümü oluşturan borç ilişkisinin hükümleri borçların ve borç ilişkilerinin sona ermesi, borç ilişkilerinde özel durumlar ile borç ilişkilerinde taraf değişiklikleri üçüncü ciltte incelenecektir.

Akademik olarak Borçlar Hukukunun Mukayeseli Hukuktaki gelişimini, bu kapsamda İsviçre Borçlar Kanunu'nun son dönem yazarlarınca yapılan bilimsel yorumu ile İsviçre Federal Mahkemesi'nin uygulaması bu kitapta okuyucuya sunulmaya çalışılmıştır. Bunlara paralel olarak da Türk Hukuk doktrinindeki yeni çalışmalar ve gelişmeler kitaba yansıtılmaya, Yargıtay'ın uygulamasına da kitapta yer verilmeye çalışılmıştır.

Yayınlanan bu kitabın Türk Medeni Kanunun birinci maddesinin son fıkrasında belirtildiği üzere, Türk Borçlar Hukukunun uygulanmasına katkıda bulunabilecek bir bilimsel yorum olarak kitabın tamamlayıcı kaynak olmasına gayret edilmiştir.

Konu Başlıkları

- Borçlar Hukukunun Temel Kavramları

- Borç İlişkisinin Kaynakları

- Hukuki İşlemden (Sözleşmeden) Doğan Borç İlişkileri


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,390625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates