E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » Eşya Hukuku » Tapu İptali ve Tescil Davaları
Tapu İptali ve Tescil Davaları

Tapu İptali ve Tescil Davaları

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786051680354
Ebat
:
17 x 25
Sayfa Sayısı
:
887 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2015
Diğer
:
Ciltli
Satış Fiyatı: 145,00 TL
230266
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Taşınmazların hukuki durumunu gösteren tapu sicilinin tutulması bir kamu hizmetidir. Tapu sicilinin tutulması, TMK. nın 997, 1004 ve 1005. maddeleri ile Tapu Kanununda hüküm altına alınmış, sicilin nasıl tutulacağı Tapu Sicil Tüzüğünde ayrıntılı olarak düzenlenmiştir.

Taşınmazlar üzerindeki ayni hakların kurulması, kazanılması veya ortadan kaldırılması tapu sicil müdürleri/memurları tarafından ilgili taşınmaza ayrılan sayfaya yazılmak suretiyle gerçekleştirilir. Asıl olan sicil kayıtlarının gerçek hak sahibini göstermesidir. Ancak, çeşitli nedenlerle sicil kayıtlan her zaman gerçek hak sahibini göstermeyebilirler. Bu nedenle sicilin düzeltilmesi bazen bir zorunluluk, bazen de bir ihtiyaç haline gelir.

Kitabımızda uygulamada görülen uyuşmazlıklara ilişkin değişik hukuksal nedenlere dayanılarak açılan tapu iptali ve tescil davaları işlenmiştir. Bu konularla ilgili YİBK, HGK ve özel daire kararlarına yer verilmiş, işlenen konulara ilişkin teorideki görüşler ve Yargıtay kararlarına yollama yapılmak suretiyle açıklamalar yapılmıştır. Kitap içeriği itibariyle işlenen konularla ilgili ortaya çıkacak hukuki sorunları karşılayacak ve çözüm getirecek niteliktedir. (Önsöz'den)


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,453125 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates