E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » Medeni Usul Hukuku » Hukuk Muhakemeleri Kanununun Tatbikatı
Hukuk Muhakemeleri Kanununun Tatbikatı

Hukuk Muhakemeleri Kanununun Tatbikatı

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786055118600
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
846 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2014
Diğer
:
Karton Kapaklı
Satış Fiyatı: 87,00 TL
230282
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Bilindiği gibi, Neuchâtel Medenî Usul Kanunu'nun, küçük bazı değişiklikler ve farklılaştırmalar sonucu yapılan çevirisinden yararlanılarak hazırlanan 1086 sayılı Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunumuz 1927 kabul edildi ve seksen yıl zarfında, küçük veya büyük çapta olmak üzere otuzaltı kez değişti ve bugüne kadar uygulandı. Ülkemiz son dönemde, çok büyük çaplı yeni bir kanunlaştırma hareketi yapılmaktadır. Bu kanunlaştırma hareketinin temelinde, esas itibariyle, Avrupa Birliği hukuk kurallarına uyum düşüncesi bulunsa dahi, akademisyen ve uygulayıcılarımızın yıllar içerisinde edindikleri tecrübeler göz önünde bulundurularak hazırlandığı için 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanununun daha milli bir hüviyete bürüdüğünü söylenebilir.

Son zamanlarda sayıları giderek artan "torba kanun" uygulamasına bakıldığında, kanun değişikliklerini takip etmek, hukukçular için bile zor hale geldi. Ancak hukukçular olarak görevimiz; bunları en kısa zamanda en iyi şekilde öğrenmek, hâkim olarak uygulamak veya avukat olarak hukuk kurallarının tam olarak uygulanmasını sağlamaktır. Bu kitap bu ihtiyaca bir nebze olsun yararlı olacağına inanılmaktadır.


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,53125 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates