E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Teknik Kitaplar » Mimarlık » Çağdaş Konut Mimarisinden Detaylar Ansiklopedisi
Çağdaş Konut Mimarisinden Detaylar Ansiklopedisi

Çağdaş Konut Mimarisinden Detaylar Ansiklopedisi

Yazar(lar)
:
Barkod
:
9789944757546
Ebat
:
24 x 28
Sayfa Sayısı
:
352 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2011
Diğer
:
Karton Kapaklı
%20
indirimli
Liste Fiyatı: 89,50 TL
Satış Fiyatı: 71,60 TL
230385
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Özel olarak seçilmiş güncel konut projesi örneklerinin yer aldığı Çağdaş Konut Mimarisinden Detaylar Ansiklopedisi mimari yapı detaylarının sunumuna yepyeni bir yaklaşım getiriyor. Bu kapsamlı referans kitabında son dönemde dünyanın farklı bölgelerinde tasarlanmış 100 konut projesine ait 700'ü aşkın ölçekli çizim yer alıyor. Bu çizimlerde çağdaş konut mimarisinde kullanılan her türlü yapı detayından çok sayıda örnek bulmak mümkün.

Yazarın, Türkçe edisyonu ilk kez 2008 yılında YEM Yayın tarafından yayımlanan Çağdaş Konut Mimarisinden Detaylar adlı kitabının devamı ve tamamlayıcısı olarak tasarlanan kitap iki ana bölümden oluşuyor. Baştaki Ev Dizininde her bir projeye ait renkli fotoğraflar ve kısa açıklamalarla çağdaş konut mimarisinin yaratıcılık ve teknik çeşitliliğine dair genel bir görünüm sunuluyor. Projeler malzeme türüne göre gruplandırılarak, farklı mimarlar tarafından farklı bağlamlar ve konseptler içinde tasarlanan beton, cam, yığma, çelik ve ahşap evlerin bir arada değerlendirilmesi sağlanıyor. Dizin bölümü ise aynı zamanda yapı detayları için bir referans noktası olarak kullanılabilecek şekilde tasarlanmış.

Kitabın ikinci ve ana bölümünde yapı detayları türlerine göre yedi alt bölüme ayrılmış: Duvarlar, Döşemeler, Pencereler, Kapılar, Çatılar, Merdivenler ve Peyzaj Detayları. Bu türler veya alt bölümler, hep birlikte tek bir başlık altında, örneğin pencereler veya çatıların farklı mimarlar tarafından farklı tasarımlar için nasıl detaylandırıldığı konusunda ayrıntılı bir görünüm sunuyor. 1:2, 1:5, 1:10 ve 1:20 gibi tipik mimari ölçeklere sahip detay çizimlerine ayrıca, projede kullanılan yapı malzemeleriyle ilgili açıklayıcı notlar eşlik ediyor.


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,359375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates