E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hobi » Bitkiler - Bahçe Düzenleme » Saksı Çiçekleri El Kitabı
Saksı Çiçekleri El Kitabı

Saksı Çiçekleri El Kitabı

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786054484300
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
128 s.
Baskı Sayısı
:
3. Baskı
Baskı Yılı
:
2015
Diğer
:
Karton Kapaklı
%24
indirimli
Liste Fiyatı: 30,00 TL
Satış Fiyatı: 22,80 TL
230407
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Doğanın en güzel temsilcisi çiçek ile en güçlü temsilcisi insan arasın­daki dostluk çok eskidir. Yaklaşık beş bin yıl önce, Çinlilerin evlerini saksı çiçekleri ile bezedikleri biliniyor. Bu dostluk tarih boyunca gelişerek sürmüş ve günümüzde, asfalt ve beton yığınları arasına sıkışan yaşantı­mızda daha büyük bir anlam kazanmıştır.

Çiçek bir yandan yaşadığımız ortamı güzelleştirirken, öte yandan streslerin üzerimizdeki etkisini azaltarak psişik tedavi yapar. İnsanlar için bazen hobiye varan keyifli bir uğraşının konusunu oluştururken, birçok insanı yaşama bağlayan en önemli bağ olur. Çiçek yetiştirmek her zaman kolay değildir. Çünkü onlara karşı bencil davranırız; rahatça geliştikleri doğal ortamlarından çıkarıp, bizim ortamımızda, evimizde yetişmelerini isteriz. İhtiyaçları konusunda yeterli bilgimiz olmadığından da evimizin en uygunsuz yerine koyarız. Doğal olarak, zararlı etkilerden de koruyamayız. Sonunda, sevginin çiçek yetiş­tirmek için yeterli olmadığını anlar, istemeyerek onlardan uzaklaşırız.Oysa birkaç basit ilke ile her çiçeğe özgü kimi özellikleri öğrenerek başarılı bir çiçek yetiştiricisi olmak mümkündür. Bu kitapta, çevremizde çokça yetiştirilen 30 adet saksı çiçeğinin sıcaklık, ışık, nem, su ve saksı harcı gibi yetişme ortamı istekleri ve temel üretim yöntemleri ile saksı değiştirme, gübreleme, sulama ve su püskürtme, havalandırma, budama ve destek sağlama, temizleme, hastalık ve zararlılarla mücadele gibi başlıca bakım tedbirleri kısaca an­latılmıştır.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,6083984 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates