E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Veri Analizi

Veri Analizi

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786054484348
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
222 s.
Baskı Sayısı
:
2. Baskı
Baskı Yılı
:
2016
Diğer
:
Karton Kapaklı
%24
indirimli
Liste Fiyatı: 18,00 TL
Satış Fiyatı: 13,68 TL
230408
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Sosyoloji, psikoloji, politik bilimler, kamu yönetimi, sosyal hizmetler, iktisat, işletme, yaşlılık bilimi, suç bilimi vb. sosyal bilimler araştırma tabanlı bilimlerdir. Bu nedenle, istatistik sosyal bilimlerde çok önemlidir. Araştırmacılar veriyi düzenlemek, değerlendirmek ve analiz etmek için istatistiği etkin bir şekilde kullanmalıdırlar. Eğer araştırmada kullanılacak istatistiksel analizin özellikleri bilinmez ya da yanlış anlaşılırsa, araştırmacı verilerden anlamlı sonuçlar çıkaramaz ve hata yapmış olur. Bu doğrultuda, yığın halinde toplanan verilerin analizinde kullanılacak istatistik programlara ihtiyaç duyulur. Bu nedenle, bu kitapta ele alınan tüm konular araştırmacılara kolaylık sağlaması için Excel 2007 ve SPSS 20 uygulamaları ile yapılmıştır.

İstatistiksel analiz oldukça geniş bir kapsam içermektedir. Kitap lisans düzeyinde en yoğun kullanılan betimsel ve çıkarımsal istatistiksel analiz tekniklerini ele almıştır.

Kitap on temel bölümden oluşmaktadır. Giriş bölümünün ardından Excel ve SPSS programları tanıtılmıştır. Daha sonra kitabın birinci kısmını oluşturan Betimsel İstatistiklere iki bölüm ile yer verilmiştir. Kitabın ikinci kısmında Çıkarımsal İstatistikleri kapsayan altı bölüm ele alınmıştır.

Konu Başlıkları

- Excel ve SPSS Programları

- Betimsel İstatistikler

- Çıkarımsal İstatistikler


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,390625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates