E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Sosyal Bilimler » Sosyoloji » Çağdaş Siyaset Sosyolojisi
Çağdaş Siyaset Sosyolojisi

Çağdaş Siyaset Sosyolojisi

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786055145668
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
277 s.
Baskı Sayısı
:
2. Baskı
Baskı Yılı
:
2016
Diğer
:
Karton Kapaklı
%15
indirimli
Liste Fiyatı: 27,00 TL
Satış Fiyatı: 22,95 TL
230963
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Bu gözde kitabın ikinci baskısı çağdaş siyasal sosyolojideki gelişmelere özellikle küreselleşme üzerine hızla büyüyen literatüre dair tamamıyla gözden geçirilmiş ve güncellenmiş bir giriş niteliğindedir. Çağdaş siyaseti anlamak için kültürel anlamların rekabetine ve bunun sosyal eylemin toplumsal yapılandırılmasına ve demokratikleştirilmesine etkilerine karşı ne şekilde bir duyarlılık göstereceğimize dair düşünceler kitap boyunca değerlendirmektedir.

Kitap baştan sona sosyolojik araştırmanın en temel alanlarına odaklanmaktadır, iktidar ve siyasetin tanımları; küreselleşmenin küresel yönetişim, devletin dönüşümü, medya ve siyasal cemaati içeren makro teorileri; toplumsal hareketlere dair son çalışmalar; vatandaşlık, refah ve yoksulluğun daha geniş bir tartışmasını içeren eşitlik ve "farklılık" siyaseti üzerine güncellenmiş bölümlerden oluşmaktadır. Hakeza küresel bir bağlamda demokrasi, demokratikleşme ve çevrecilik üzerine yeni bir bölüm ilave edilmiştir.

Tüm bunların ötesinde kitap sosyoloji ve siyaset öğrencilerine kendileri adına karar vermek ve anlamak için yeni gereçler sunacak şekilde çağdaş siyasette son zamanlarda yeniden sergilenen temel bir tartışmanın, küreselleşmenin ne şekilde hem emperyalizm ile bağlantılı olduğunu ama aynı zamanda demokrasi, barış ve insan haklarına saygı için yeni olasılıklar sunduğunun, hatlarını döşemektedir.

(Tanıtım Bülteninden)

Konu Başlıkları

- Siyaset ve İktidarın Değişen Tanımları

- Küçülen Dünyada Siyaset

- Toplumsal Hareketler

- Vatandaşlık

- Küreselleşme ve Demokrasi


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,4375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates