E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » Bilişim Hukuku » Adli Kolluk ve Bilişim
Adli Kolluk ve Bilişim

Adli Kolluk ve Bilişim

Yazar(lar)
:
Barkod
:
9786051523194
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
285 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2015
Diğer
:
Karton Kapaklı
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 30,00 TL
Satış Fiyatı: 27,00 TL
230987
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Ceza soruşturmasının en temel gayesi olan maddi gerçeğin ortaya çıkartılabilmesi ve adaletin zamanında tesisi için adli kolluğun iyi bir şekilde yapılanması ve çalışması gereklidir. Fakat uygulamada adli kolluğun sorunları arasında Cumhuriyet savcılığı ile gerçekleştirilen işlemlerde halen klasik ve çağın gerisinde olan metotların kullanılmasından kaynaklanan problemler bulunmaktadır.

Bu kitapta adli kolluk ile Cumhuriyet savcısı arasındaki işlemler sürecinde, adli kolluğun ne gibi problemler yaşadığını ve bilişim teknolojilerinin bu problemlerin çözümüne ne ölçüde katkı sağlayacağını incelemek amaçlanmıştır. Başarılı bir adalet sisteminin varlığı, yürütülen soruşturmaların sağlıklı, hızlı, verimli ve etkin bir biçimde işleyebilmesi, suçla mücadelede etkinliğin artırılması, ceza yargılamasının verimli bir şekilde yürütülebilmesi başarılı ve günün tüm teknolojik imkânlarından faydalanmayı başarabilen adli mercilerle ilişkileri güçlü bir kolluk sistemine bağlıdır.

Türk yargı sisteminde henüz başlanan UYAP Kolluk Bilişim Sistemi Jandarma Genel Komutanlığı ve Orman muhafaza birimleri ile Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından kullanılmaya başlanmış olup ayrıca çalışma için bir laboratuvar ortamı oluşturmuştur.

(Önsöz'den)

Konu Başlıkları

- Cumhuriyet Savcıları ile Kolluk Birimleri Arasındaki Hukuki İşlemler

- Savcılık ve Adli Kolluk Sürecinde Kullanılan Bilişim Metotları ve Bunların Sağlayacağı Fayda

- Savcılık ve Adli Kolluk Arasındaki İşlemlerde Uygulanabilecek Bilişim Sistemlerinin Kurulması Aşamasında Yaşanan Zorluklar, Örnek Model ve Çözüm Önerileri


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,5 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates