E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » İşletme - İktisat » İşletme - Muhasebe - Maliye » Hizmet Sözmeşmelerinde Hasılat Muhasebesi
Hizmet Sözmeşmelerinde Hasılat Muhasebesi

Hizmet Sözmeşmelerinde Hasılat Muhasebesi

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786053331339
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
181 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2014
Diğer
:
Karton Kapaklı
%8
indirimli
Liste Fiyatı: 17,50 TL
Satış Fiyatı: 16,10 TL
231036
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Bu çalışmanın temel amacı, hizmet sözleşmelerinde hasılatın mu­hasebeleştirilmesinde kullanılan yöntemleri ortaya koymak, hizmet sözleşmelerinde hasılatın raporlanmasıyla ilgili ulusal ve uluslararası muhasebe standartlarının ve ülkemizdeki yasal düzenlemelerin gelişimini incelemektir. Bu amaca ulaşmak için çeşitli hizmet sözleşmelerinde hasılatın muhasebeleştirilmesi ve raporlanmasıyla ilgili örneklere yer verilmiş, gelişmiş ülkelerde ve Türkiye'deki şirketlerden alman örnek uygulamalarla hizmet sözleşmelerinde hasılatın muhasebeleştirilmesi ve raporlanmasıyla ilgili durum ortaya konulmuş ve bu konuy­la ilgili gelişmiş ülkelerdeki şirketlerin durumuyla Türkiye'deki şirketlerin durumu karşılaştırılmıştır.

Bu çalışma gerçekleştirilirken öncelikle literatür taraması yapılmış ve konu kuramsal olarak açıklanmıştır. Çeşitli hizmet sözleşmesi örnekleri verilerek söz konusu hizmet sözleşmelerinde hasılatın muhasebeleştirilmesi ve raporlanmasma yer verilmiştir. Gelişmiş ülkelerde ve Türkiye'de faaliyet gösteren şirketlere ait hizmet sözleşmelerinde hasılatın muhasebeleştirilmesi ve raporlanmasıyla ilgili faaliyet raporlarında ne tür bilgilerin yer aldığıyla ilgili durum tespiti yapmak için şirketlerin faaliyet raporları ve finansal tablo dipnotlarında bulunan açıklamalar incelenmiştir.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik Politikası



Tel:    Fax:

Site 0,3896484 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates