E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Siyaset - Politika » Araştırma - İnceleme » Tarihsel, Siyasal ve Hukuksal Perspektifiyle Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi
Tarihsel, Siyasal ve Hukuksal Perspektifiyle Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi

Tarihsel, Siyasal ve Hukuksal Perspektifiyle Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi

Yazar(lar)
:
Barkod
:
9789752532908
Ebat
:
14 x 21
Sayfa Sayısı
:
179 s.
Baskı Yılı
:
2016
%12
indirimli
Liste Fiyatı: 25,00 TL
Satış Fiyatı: 22,00 TL
231184
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Bu çalışma, herhangi bir yönetimi, bir hareketi, düşünceyi veya eğilimi meşrulaştırma veya gayrı meşrulaştırma amacını gütmeksizin ve advokasi yapmaksızın akademik objektiflikle Irak Kürtleri özelinde milliyetçilik, Kürt milliyetçiliği, tarihsel, siyasal gelişimi ve self determinasyon konularını incelemektedir.

Çalışma, ayrıca 2003 yılında statüsü belirginleşen Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin ekonomik ve sosyal durumunu, Türkiye ile ilişkilerini ve son olaylar bağlamında kaydettiği gelişmelerle ilgili analizler yapmakta ve değerlendirmelerde bulunmaktadır. 2005 tarihli anayasayla resmi statüsü belirlenmiş olan Federal Irak'ın mevcut yasal mevzuatına göre federe niteliğindeki bölgenin resmi ismi "Kürdistan Bölgesel Yönetimi" olduğu için Irak anayasasına ve Irak'ın diğer mevzuatına- uygun olarak bu çalışmada "Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi" ibaresinin kullanılması uygun görülmüştür.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,421875 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates