E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Din - Tasavvuf » İslam Tarihi » Din Devrimi Nedir?
Din Devrimi Nedir?

Din Devrimi Nedir?

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786051213248
Ebat
:
13 x 21
Sayfa Sayısı
:
240 s.
Baskı Yılı
:
2016
%27
indirimli
Liste Fiyatı: 22,00 TL
Satış Fiyatı: 16,06 TL
231197
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Dünyayı ve özellikle de İslam dünyasını sarsan fırtınalı olaylar karşısında "Din Devrimi Nedir?"basit jeopolitik okumadan başka bir okuma önermektedir. Geleneksel dünya görüşünün bin yıllık yapılarını göstermekte ve bunların modernitenin ortaya çıkışı karşısındaki patlamalarını açıklamaktadır. Bunun için, dinî, felsefi ve sosyolojik çeşitli temsil düzeylerine ve çifte yanılsama, temel ayrılık, bilinçsiz Batılılaşma veya geleneğin ideolojileştirilmesi gibi yeni kavramlaştırma araçlarına başvuru sadece Kuzey ve Güney'i karşı karşıya getiren çatışmalarla özdeşleşmeyen ancak aynı zamanda bilinçlerin acılı tarihinde yer alan olaylar şeklinde anlaşılmak isteniyorsa sadece yararlı değil ancak gereklidir de.

Batılı ve Doğulu düşünce sistemlerini oluşturan şey, bu iki düzenin üst üste binmesi, gelişimleri ve ayrılıkları bilinmeden, diyerek Dâryûş Şâyegân bizi uyarmaktadır, "Modern insanın boş tapınağını dolduran stereotip ve klişelere bağlı kalacağız.". Tahran Üniversitesinde karşılaştırmalı felsefe profesörü olan Dâryûş Şâyegân, Doğulu ve Batılı çifte kültürüyle, bu medeniyetlerin güncel durumu üstüne eleştirel bir bakışla birlikte geleneksel toplumların yapılarının değerlendirilmesi konularındaki çalışmalarını sürdürmektedir.


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,40625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates