E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Siyaset - Politika » Araştırma - İnceleme » Gülenizm = Dinci Kemalizm ya da Gülen Kemalizm
Gülenizm = Dinci Kemalizm ya da Gülen Kemalizm

Gülenizm = Dinci Kemalizm ya da Gülen Kemalizm

Yazar(lar)
:
Barkod
:
9786056489105
Ebat
:
13 x 21
Sayfa Sayısı
:
380 s.
Baskı Yılı
:
2014
%15
indirimli
Liste Fiyatı: 16,20 TL
Satış Fiyatı: 13,77 TL
231248
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Dinci Kemalizm ya da Gülen Kemalizm kitabı, hakikatin siyaset sahnesinde ters yüz edilmesinin en dramatik örneğini ele almaktadır.

Bu kitap, Kemalizm'in anti-teziymiş gibi ortaya çıkan, toplumsal ve siyasal tabanını bu argüman üstünden genişleten dini görünümlü "GÜLEN" hareketinin, bilgi felsefesinden eğitim ve okul anlayışına, örgütlenme tarzından devlet ve milliyetçilik anlayışına, siyasal ideolojisinden dönüşümü topluma dayatıcı jakobenizmine kadar "seküler" Kemalizm'in "dinci" versiyonu olduğunu delilleriyle ispatlayan bir çalışmadır.

Kitap, dindar kesim arasında GÜLEN hareketini yakından izleyen ve yıllardır yazıları ile kriti eden siyaset bilimci Doç. Dr. Adem Çaylak'ın 30 yıllık siyasal serüveninden elde ettiği gözlemlerin ve titizlikli bilimsel araştırmasının bir ürünüdür. Kitapta Kemalizm'in ve Gülenizm'in birinci kaynakları üzerinden felsefi ve siyasal karşılaştırmalara yer verilerek, iki hareketin genetik bakımdan tek yumurta ikizleri kadar birbirine benzeştiği delilleriyle ispatlanmaktadır.

Yine kitap, Gülen Hareketinin son yıllardaki "dinci" Kemalist uygulamalarıyla Türkiye siyasetine ve geleceğine ilişkin manipülasyonlarını deşifre eden gazete yazıları ilegüçlendirilmiştir. Bu kitap daha önce ele alınmadığı bir biçimde ve içerikte Gülen Hareketini temel felsefesi üzerinden inceleyerek özellikle siyasete meraklı her kesimden insanın "Gülenizm'i daha iyi anlamasına olanak sağlayan çarpıcı tespitleriyle bu alanda yeni bir çığır açmaktadır.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,40625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates