E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Siyaset - Politika » Kadın Sorunu - Feminizm » Yeni Güney Asya Feminizmleri
Yeni Güney Asya Feminizmleri

Yeni Güney Asya Feminizmleri

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786056488429
Ebat
:
13 x 251
Sayfa Sayısı
:
240 s.
Baskı Yılı
:
2016
%24
indirimli
Liste Fiyatı: 19,00 TL
Satış Fiyatı: 14,44 TL
231571
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Türkiye'de feminizm genellikle sadece Batı'da bulunan bir düşünce akımı ve siyaset gibi algılanıyor. Srila Roy'un derlediği Yeni Güney Asya Feminizmleri / Çelişkiler ve İhtimaller her şeyden önce bu algıyı yıktığı için çok önemli.

Kitaptaki makalelerin Güney Asya ülkelerindeki farklı feminist yaklaşım ve örgütlenmelerle ilgili sunduğu bilgiler bugün Türkiye'deki kadın hareketinin sorunlarına çözüm ararken yardımcı olabilecek nitelikte. Neoliberalizm, köktendincilik ve toplumsal cinsiyetle ilgili konuların sadece kalkınma ve gelişme bağlamında ele alınması eğilimi gibi ortak noktalar kitabı daha da önemli kılıyor. Güney Asya'da uzun bir tarihi olan feminist örgütlenmeler parçalanma, STK'laşma ve radikalliğini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya ama bir yandan da önlerinde yepyeni olanaklar açılıyor.

Bu kitapta yer alan makaleler hareketin içindeki kuşak farklılıklarının sonuçlarından kadın cinselliğinin ulusal değerlerin parçası olarak görülmesine kadar, Türkçe okurun da ilgisini çekebilecek birçok güncel konu ele alınıyor. Pakistan'da cinsel taciz yasasıyla ilgili verilen mücadele, Sri Lankalı kadınların savaş ve şiddete direnişi, Darjeeling çay plantasyonlarındaki sendikal hareketlerde Nepalli kadınların yeri, siber feminizm, Hindistan kentlerinde seks işçileri hareketleri, Birleşik Krallık kamusal politikalarının çokkültürlülükten çokinançlılığa kaymasına Güney Asya diasporasının verdiği tepki, kitapta ele alınan başlıca konular.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,40625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates