E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Maraş Kıyımı

Maraş Kıyımı

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786058405714
Ebat
:
14 x 21
Sayfa Sayısı
:
530 s.
Baskı Yılı
:
2015
Satışta
bulunmamaktadır.
AÇIKLAMA
Ülkenin insanı olarak bu topraklarda yaşanmış acıları bölüşmekle yazgılıydık. Ama temel görevimiz tüm bu çirkinlikleri duyurmak; bir biçimde ört bas edilmesine gücümüz yettiğince karşı koymaktı. Bu kitap bunu yapıyor işte.

-Vedat Türkali-

Araştırmacı Yazar Aziz Tunç Maraş Kıyımı kitabıyla karartılmaya çalışılan bir gerçeği belleklerimize kazıyor. Onun bu çalışması faili meçhullerin, katliamların gayri resmi tarihidir. Yalnız dünü değil, bugünü de aydınlatıyor. Aziz Tunç bu çabasının bedelini özgürlüğünden yoksun bırakılarak ödüyor. Egemenlerin zulmü ne kadar ağır olursa olsun gerçeğin gücü hapishane duvarlarını aşıyor. Çünkü gerçek hapsedilemez.

-Nedim Şener-

Maraş kıyımı, Türkiye'nin 12 Eylül darbesine savruluşunda dönüm noktası olmasına karşın, bugüne değin kapsamlı bir araştırma konusu olmadı ve üstü örtüldü. Maraş'ta insalığa karşı bir suç işlenirken, bunun 1896'lara dek uzanan derin kökleri olduğu da es geçildi. Aziz Tunç cesaretle, bu gerçeklere ilişkin perdeyi aralarken, Maraş'ın gayrı resmi tarihine de bir giriş yapıyor.

-Ragıp Zarakolu-

Bir katliamın unutturulması yada çarpıtılması bir başka katliamdır. Hakikat ve adalet katliamı. Tarihimizi daha iyi anlamak, adaletin tecellisine katkıda bulunmak ve yeni trajedilerin yaşanmasına engel olabilmek için, Sivas katliamı gibi Maraş katliamının da çarpıtılma çabalarına karşı iyi bilinmesi ve bağlantıları ile anlaşılması hayatidir.

-PEN Türkiye Merkezi-

Elinizde ki bu çalışma dünden günümüze tüm katliamlar gibi Maraş katliamının da halkın vicdanında mahkum oluşunu gözler önüne seriyor. Tarih tüm katliamları ve Maraş katliamını lanetleyecektir. Bu kitapta bir sürece ve bir döneme dair bütün yaşanılanları ilgi ve merakla okuyacaksınız.

-Turabi Saltık-


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,46875 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates