E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Teknik Kitaplar » Mimarlık » Modern Mimarlığın 100 Yıllık Gelişimi
Modern Mimarlığın 100 Yıllık Gelişimi

Modern Mimarlığın 100 Yıllık Gelişimi

Yazar(lar)
:
Barkod
:
9789750050411
Ebat
:
18 x 26
Sayfa Sayısı
:
160 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2016
%15
indirimli
Liste Fiyatı: 25,00 TL
Satış Fiyatı: 21,25 TL
235904
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Bu kitap bir mimarlık kitabı olarak yazılmamıştır. Fakat mimarlığın son yüzyıldaki gelişimi ve değişimini izlemeyi amaçlamaktadır. Mimarlığın kültür ve medeniyetin zamana yansıması olarak da tanımlandığı dikkate alınırsa; bu izlemeyi daha iyi anlayabilmek için son yüzyıl içinde yer alan iki dünya savaşını gözardı etmek olanaksızdır.

Birincisi 1914 - 1918 yılları, ikincisi 1939 - 1945 yılları arasında geçen savaş yılları daha çok Avrupa'da etkili olmak üzere bütün dünyada derin izler bırakmıştır. Bu arada 1928 - 1929 yılları arasında dünya büyük bir ekonomik kriz yaşamıştır.

Böylece aynı yüzyıl içinde ortaya çıkan bu üç büyük parasal sıkıntılı dönem ve üretim azalması bir taraftan yapım kesimini olumsuz yönden etkilerken; diğer yönden yıkılan konutların ve diğer yapıların hızla yerine konma zorunluluğu ancak ihtiyaca cevap verecek kalitede sade yapıların ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Bu ortamda mimar ve mimarlık varlığını sürdürmeye çalıştı. Bu arada mimarlık şemsiyesi altındaki şehircilik, iç mimarlık ve peyzaj mimarlığı da başka uzmanlara doğru kaydı. Bu arada bir taraftan günlük geçimini sağlamaya çalışan bir mimarın diğer taraftan eserine özgünlük kazandıracak bir hususu mal sahibine kabul ettirebilmesinin güçlüklerini hiçbir zaman göz ardı etmemek gerekecektir. Mimarlık dünya döndükçe var olacak ve mimarlar iyiyi, güzeli, doğruyu yapmaya devam edecektir.


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,515625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates