E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » İşletme - İktisat » İşletme - Muhasebe - Maliye » Yönetim Muhasebesinde Çağdaş Yaklaşımlar
Yönetim Muhasebesinde Çağdaş Yaklaşımlar

Yönetim Muhasebesinde Çağdaş Yaklaşımlar

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786059374019
Ebat
:
13,5 x 21
Sayfa Sayısı
:
124 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2016
%20
indirimli
Liste Fiyatı: 15,00 TL
Satış Fiyatı: 12,00 TL
240524
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Günümüz rekabet ortamında işletmelerin rekabet üstünlüğü kazanarak pazar paylarını ve bunun sonucu olarak karlılıklarını arttırmada temel rekabet avantajı unsurlarından birisi kalitedir. Dolayısıyla işletmelerin müşteri memnuniyeti yaratarak satışlarını ve bunun sonucunda karlılıklarını arttırabilmelerinde yüksek kaliteli ürünleri sunması oldukça önemli olmaktadır.

Kalite, müşteri beklentilerine uygunluk olarak tanımlanabilmektedir. Bu doğrultuda işletmenin üreteceği ürünlerin, işletmenin hedef kitlesi olan müşterilerinin beklentilerini karşılayacak ürünler olması gerekmektedir. Bu sayede işletmeler müşteri memnuniyeti sağlayarak karlılıklarını arttırabileceklerdir. Kaliteyi sağlamanın ve dolayısıyla kusurlu ürünleri ortadan kaldırmanın işletme için elbette birtakım maliyetleri söz konusudur ki bunlar kalite maliyetleri olarak nitelendirilmektedir. Kalite maliyetleri önleme, değerlendirme, iç ve dış başarısızlık maliyetleri olarak sınıflandırılmaktadır.

Geleneksel olarak bilinenin aksine, kalite için yapılan yatırımlar arttıkça kalite maliyetleri artar bakış açısı bugün yerini, kaliteyi sağlamak ve kusurlu ürünleri önlemek yoluyla toplam kalite maliyetlerinde önemli tasarruflar sağlanabileceği bakış açısına bırakmıştır. Öyle ki yapılan araştırmalar, önleme faaliyetlerine yapılan yatırım ile değerlendirme ve başarısızlık maliyetlerinin azaldığını, bu sayede toplam kalite maliyetlerinde azalma olduğunu göstermektedir.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,453125 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates