E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » İşletme - İktisat » İktisat » İktisadi Doktrinler Tarihsel Gelişimi
İktisadi Doktrinler Tarihsel Gelişimi

İktisadi Doktrinler Tarihsel Gelişimi

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786059269407
Sayfa Sayısı
:
224 s.
Baskı Yılı
:
2016
%33
indirimli
Liste Fiyatı: 16,00 TL
Satış Fiyatı: 10,72 TL
240528
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Toplumsal değişimlerin tarihsel sürecindeki faktörleri veya dinamikleri anlamadan, geleceğin inşa edilmesi mümkün değildir.

Bu dinamikler, doğrudan insanla ilişkilidir ve öngörülmesi, çözümlenmesi, bilimsel kanunlarla tanımlanması çok da mümkün değildir. Üstelik bir toplumun gelişmişlik aşamasını belirleyen her bir dinamik, aynı zamanda söz konusu toplumun tarihsel ve kurumsal yapısının bir uzantısıdır.

Dolayısıyla her bir toplumun tarihsel süreçlerini, kültürel yapılarını ve kurumlarını dikkate almadan, ekonomik faaliyetlerini açıklamak yetersiz bir çaba olarak kalacaktır. Bu nedenle iktisat bilimi tarih, felsefe, sosyoloji, mantık, matematik ve bütün bilim alanlarıyla iç içe geçmiş bir bütünlük oluşturmaktadır. Sadece soyut sınırlamalarla veya çok sayıda sabit parametrelerle bir toplumun içerisinde bulunduğu durumu ifade etmek neredeyse imkânsızdır. İşte iktisatçı her şeyden önce iyi bir tarihçi, iyi bir sosyolog, iyi bir felsefeci, iyi bir psikolog, iyi bir matematikçi, iyi bir fizikçi ama en önemlisi iyi bir insan olmalıdır.


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,4677734 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates