E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku » İşveren ve İşveren Vekilinin İş Kazasından Doğan Cezai Sorumluluğu
İşveren ve İşveren Vekilinin İş Kazasından Doğan Cezai Sorumluluğu

İşveren ve İşveren Vekilinin İş Kazasından Doğan Cezai Sorumluluğu

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786050501179
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
218 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2016
Satış Fiyatı: 45,00 TL
243092
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
İşverenin ve işveren vekilinin iş kazalarından doğan cezai sorumluluğu belirlenirken, iş hukuku kurum ve kavramları büyük önem taşır. Esasen iş hukuku alanına ait olan bu çalışmada bir iş kazası gerçekleştikten sonraki soruşturma ve kovuşturma evrelerine ait tüm süreç değil, cezai sorumluluğun belirlenmesine ilişkin temel konular ele alınmaya çalışılmıştır. 

Bu nedenle, çalışmada öncelikle işveren ve işveren vekili kavramlarına; kısaca "iş güvenliği profesyonelleri" olarak ifade edilecek olan ve iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı gereği görevlendirilmesi gereken iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimleri ve diğer sağlık personelinin işveren vekili niteliği taşıyıp taşımadığı sorununa ve bu kişilerin iş sağlığı ve güvenliğini sağlama görevlerine; kaza ve iş kazası kavramlarının hukukun çeşitli dallarındaki anlamlarına yer verilmiş, böylece çalışmanın temel kavramları açıklanmıştır. 

Daha sonra işveren ve işveren vekilinin cezai sorumluluğu bağlamında öldürme ve yaralama suçlarının maddi unsurlarına, failine ve manevi unsuruna ilişkin açıklamalara Yargıtay kararları ışığında yer verilmiştir. Son olarak, inceleme konusu bakımından özel önem taşıyan ceza muhakemesi kurumları ile cezanın belirlenmesine ilişkin konular ele alınmıştır.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik Politikası



Tel:    Fax:

Site 0,4375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates