E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Miracın Tasavvufi Boyutu

Miracın Tasavvufi Boyutu

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786059559072
Ebat
:
13,5 x 21
Sayfa Sayısı
:
164 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2016
%25
indirimli
Liste Fiyatı: 14,00 TL
Satış Fiyatı: 10,50 TL
243847
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Tasavvufî mirâc-nâmeler, insanın kendini ve Rabb'ini bilme yolculuğunu yani sülûkunu anlatan eserlerdir. Türk edebiyatı tarihinde manzum veya mensur olarak pek çok mirâciyye kaleme alınmıştır. Muslihüddin Vahyî'nin eseri de bu örneklerden birisidir.

Vahyî'nin 414 beyitlik manzum bir eseri olan Mirâcü'l-Beyân, sûfilerin seyr ü sülûk çıkarırken yaşadıkları hâl ve mertebelerini özlü bir biçimde dile getirmektedir. Bu eserde mirâc terimi, sadece Hz. Peygamber'in manevî urûcu anlamında değil, genel manâda ve özellikle sufîlerin manevî yükselişini ifade etmek, seyr ü sülûku anlatmak için kullanılmıştır. Nitekim tarih boyunca mutasavvıflar, "mirâc" kavramını hem Hz. Peygamber'in mirâcı, hem de kişinin manevî yükselişi olarak değerlendirmişlerdir.

Mustafa Tatcı ve Cemâl Kurnaz'ın "Mirâcın Tasavvufî Boyutu" ismiyle yayına hazırladıkları bu eser, aşk ve irfân yolcularına bir rehber olduğu kadar, dil ve üslup özellikleri bakımından da nadide eserlerimizden biri olma keyfiyetini taşımaktadır. Kitapta Kastamonulu Vahyî'nin kaleme aldığı orijinal metin, sadeleştirilmiş metinle birlikte okura sunulmaktadır.

"Âdem, Hakk'ın zâtını bilen, zât sırrı içinde İlâhî mesajları anlayan kişidir. Vicdanî ilmiyle nefsini bilen Rabb'ini de bilir. İlâhî aşkın cezbesini iste ki, cezbe ile zahmetsiz olarak Hakk'a kavuşasın. Hakk'a giden yol ism-i a'zamdan geçer. Ârif isen, durma onu iste, bul. Ey kardeş, Hakk'a ulaşmak istiyorsan, sen de bir insân-ı kâmil bulmaya çalış."


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,4375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates