E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » İşletme - İktisat » Kamu Yönetimi » Kamu Yönetimi Klasikleri
Kamu Yönetimi Klasikleri

Kamu Yönetimi Klasikleri

Barkod
:
9786056619441
Sayfa Sayısı
:
872 s.
Baskı Yılı
:
2016
%15
indirimli
Liste Fiyatı: 50,00 TL
Satış Fiyatı: 42,50 TL
243870
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Elinizdeki kitap, Kamu Yönetimi çalışma alanının gelişmesine katkısı olmuş ve halen olan temel makalelerden oluşan çok değerli bir koleksiyondur.

Kamu Yönetimi Klasikleri kitabında editörler Jay M. Shafritz ve Albert C. Hyde Kamu Yönetiminin temel prensiplerini ve tartışma alanlarını bu konudaki en önemli akademik makaleler aracılığıyla okuyucu ile buluşturmaktadırlar. Tarihi süreci takip eden bu kitap, daha sonra Amerika Birleşik Devletleri Başkanlığı da yapmış olan Woodrow Wilson'ın modern anlamda Kamu Yönetiminin doğuşu olarak kabul edilen makalesi ile başlamakta ve günümüz akademisyenlerinin makaleleri ile devam etmektedir. Kamu Yönetimi alanının klasik bir eseri olan ve dünya çapında çok sayıda üniversitenin kamu yönetimi bölümlerinde temel ders kitabı olarak okutulan bu kitap, Türkçe'ye editörler Doç. Dr. Hüseyin Akdoğan ve Dr. Serkan Altuntop'un liderliğinde çok sayıda değerli bilim insanının katkıları ile kazandırıldı. Çeviri editörleri ve çevirmenlerin büyük kısmının Kamu Yönetimi veya Sosyal ve Beşeri Bilimler alanında ve yine çoğu itibariyle başta ABD olmak üzere yurtdışında doktorasını yapan, kitabın konusuna hakim akademisyenlerden seçilmesine özen gösterildi.

52 başlıktan oluşan bu kitapta Kamu Yönetimi alanının en temel konuları denebilecek Taylor'un bilimsel yönetiminden, Maslow'un ihtiyaçlar teorisine, Weber'in bürokrasisinden Simon'un Yönetim Atasözlerine oradan günümüze kadar gelen organizasyon teorisi, insan kaynakları yönetimi, bütçe, kamu politikası, sosyal politika ve kamu hizmet etiği gibi pek çok konudan makaleye yer verilmektedir.

Kitabın kamu yönetimi alanında çalışanlar veya alana ilgi duyanlar için faydalanacakları bir kaynak olması dileğiyle…

n en temel konuları denebilecek Taylor'un bilimsel yönetiminden, Maslow'un ihtiyaçlar teorisine, Weber'in bürokrasisinden Simon'un Yönetim Atasözlerine oradan günümüze kadar gelen organizasyon teorisi, insan kaynakları yönetimi, bütçe, kamu politikası, sosyal politika ve kamu hizmet etiği gibi pek çok konudan makaleye yer verilmektedir.

Kitabın kamu yönetimi alanında çalışanlar veya alana ilgi duyanlar için faydalanacakları bir kaynak olması dileğiyle...

(Tanıtım Bülteninden(


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,46875 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates