E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku » İşsizlik Sigortası
İşsizlik Sigortası

İşsizlik Sigortası

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9789750239939
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
608 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2016
Diğer
:
Karton Kapaklı
%5
indirimli
Liste Fiyatı: 95,00 TL
Satış Fiyatı: 90,25 TL
244813
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
İşsizlik sigortası ülkemizde ilk kez 4447 sayılı yasa ile mevzuatımıza kazandırılmıştır. İlgili yasa kapsamında sigortalı işsizlere Türkiye İş Kurumunca ayni ve nakdi yardımlar yapılmaktadır. Nakdi yardımların en başında aynı yasanın 50. maddesine göre ödenen ve İşsizlik Sigortası Fonundan finanse edilen işsizlik sigortası ödeneği gelmektedir. Ödenek miktarı, sigortalının son dört aylık prime esas kazançlar toplamı üzerinden bulunan günlük ortalama brüt kazancının %40'ı oranındadır. Fakat işsizlik sigortası ödeneği miktarı her halde 4857 sayılı yasanın 39. maddesine göre 16 yaşından büyüklere uygulanacak asgari ücretin aylık brüt tutarının %80'ini geçemeyecektir. Söz konusu ödenek, çalışılan ve ödenen prim gün sayısına göre 180, 240 veya 300 gün süreyle ödenmektedir ve sonunda işsizlik sigortası ödeneği 4447 sayılı yasanın 52. maddesinde tahdidi olarak sayılan hak düşürücü nedenlerden birinin gerçekleşmesi halinde son bulmaktadır.

Çalışmamızda temel noktaları bunlar olan İşsizlik Sigortası ele alınmış, ilgili olduğu hukuki kurumlar ile olan bağı irdelenmiş, bir takım karşılaştırmalı hukuk sistemlerinde İşsizlik Sigortası uygulamalarına ilişkin düzenlemeler gözden geçirilmiş, yabancı mahkeme kararları üzerinden sonuçlar elde edilmiş ve son olarak uygulayıcılar için emsal karar örnekleri derlenmiştir.

Konu Başlıkları

- İşsizlik Sigortasının Yönetimi ve Kaynakları

- İşsizlik Sigortasının Uygulama Alanı

- İşsizlik Sigortasından Yararlanma Koşulları

- İşsizlik Ödeneği


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,484375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates