E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Başvuru - Kaynak » Sözlük - Kılavuz » Sosyal Siyaset Terimleri Ansiklopedik Sözlük
Sosyal Siyaset Terimleri Ansiklopedik Sözlük

Sosyal Siyaset Terimleri Ansiklopedik Sözlük

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9789758644827
Ebat
:
17 x 25
Sayfa Sayısı
:
653 s.
Baskı Sayısı
:
2. Baskı
Baskı Yılı
:
2008
%8
indirimli
Liste Fiyatı: 35,00 TL
Satış Fiyatı: 32,20 TL
24520
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Sosyal siyaset alanıyla ilgili bir ansiklopedi hazırlamak, sosyal politikaların gerek kavram, gerek kapsam, gerekse bu politikaların belirlenmesi ve uygulanmasında rol alan aktör ve kurumların karmaşık ve dinamik yapısından dolayı hayli güçtür. Diğer taraftan son yıllarda sosyal güvenlik sistemlerini yeniden düzenleyen sosyal reform niteliğindeki kanunların sayısı arttığından dolayı bu alanla ilgili yeni sosyal kavramlar da ortaya çıkmıştır. Mesela 2005 tarihli "Özürlüler Kanunu" sayesinde "korumalı işyeri" ve "bakıma muhtaç özürlü" kavramları ilk kez Türk Sosyal Hukuk literatürüne kazandırılmıştır.

"Sosyal Siyaset Terimleri" ansiklopedisinin güncelliğini koruyabilmek adına kitabın ikinci baskısında bu gibi yeni kavramlara yer verilmiştir. Diğer taraftan kitapta zaten mevcut olan kavram ve uygulamalar, yeni kanunî düzenlemeler ekseninde tekrar gözden geçirilmiş, gerektiğinde ilave tanımlar yapılmış ve bir önceki uygulamalar ve düzenlemelerle kıyaslanarak değerlendirilmiştir. Bu bağlamda 2004 tarihli "(Büyükşehir) Belediyesi Kanunu", 2006 tarihli "Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu" ile "Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu"nda yer alan yeni kavramlar ve düzenlemeler, "Sosyal Siyaset Terimleri" ansiklopedisine ilave edilerek, açıklamalarla zenginleştirilmiştir.Gerek hacim, gerekse kavram olarak genişletilmiş olan kitabımızdaki terimlerin sayısı bundan dolayı 2.200'lerden yaklaşık olarak 4.900'lara çıkmıştır. Ansiklopedik çalışmamız, sosyal hizmetler, sosyal güvenlik ve sosyal sigortalar gibi alanlara ait kavramlara geniş kapsamlı olarak yer vermekle multi disipliner ve bütüncül bir sosyal siyaset anlayışının oluşumuna da katkı sağlamak istemektedir. Sosyal siyaset terimlerinin kuşatıcı bir perspektifle bir araya getirilmesi ve açıklamalı ansiklopedi biçiminde hazırlanması, Türkiye açısından herhalde bir ilktir. Bundan dolayı çalışmamızın daha geniş bir okuyucu kitlesi ile buluşmasını ümit ederiz.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,40625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates