E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Müzik » Müzik Eğitimi » Türk Musikisi Rehberi
Türk Musikisi Rehberi

Türk Musikisi Rehberi

Yazar(lar)
:
Barkod
:
9786055985417
Ebat
:
19,5 x 27,5
Sayfa Sayısı
:
432 s.
Baskı Sayısı
:
2. Baskı
Baskı Yılı
:
2012
%30
indirimli
Liste Fiyatı: 45,00 TL
Satış Fiyatı: 31,50 TL
26153
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Türk mûsikîsi, melodik özellikleriyle, repertuarıyla ve çalgılarıyla bin yılı geçkin görkemli bir tarihi geçmişin, zarif ve güçlü bir sanat anlayışını temsil eden, Osmanlı İmparatorluğunun gücüyle doğru orantılı gelişme gösteren, bir mûsikî olmuştur. Nağmelerindeki ve icrasındaki farklılık, bu mûsikîyi özel kılmıştır. Doğulu ve Batılı araştırmacıların her zaman ilgisini çekmiştir. Tampere sistemden farklı olarak içinde pek çok ayrıntıyı ve özelliği barındıran bu mûsikînin iki temel unsuru bulunmaktadır. Makamsal yapısı ve ritmik özellikleri (usûlleri). Kâinâtın içinde bulunan ritmlerin ve sadâların bir tezâhürü olarak oluşmuş bir felsefî düşüncenin ürünü olan bu mûsikî, icracılar için vakûrlu, dinleyenler için efsûnlu, öğrenmek isteyenler için de gîzemli olmaya devam etmektedir.

Bu kitap Türk mûsikîsi hakkında bilinmesi gereken temel konuları içermektedir. Türklerin kısa tarihçesi ve mûsikîsi, Türk mûsikîsinde eğitim ve öğretim kurumları, çeşitli ses sistemleri, akort sistemi, usûller, makamlar, türler, formlar, çalgılar, nazariyatçı, besteci ve icracılar, çeşitli dönemlere ve makamlara ait örnek eser repertuarı bu konular arasındadır.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,4375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates