E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Başvuru - Kaynak » Sözlük - Kılavuz » İnsan ve Toplum Bilimleri Terimleri Ansiklopedik Sosyal Bilimler Sözlüğü
İnsan ve Toplum Bilimleri Terimleri Ansiklopedik Sosyal Bilimler Sözlüğü

İnsan ve Toplum Bilimleri Terimleri Ansiklopedik Sosyal Bilimler Sözlüğü

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9789756267851
Ebat
:
17 x 24
Sayfa Sayısı
:
1317 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2007
Satışta
bulunmamaktadır.
AÇIKLAMA
Folklor (Halk Bilim), Sosyal Ahlak, Sosyal Antropoloji, Sosyal Ekonomi, Sosyal Felsefe, Sosyal Filoloji, Sosyal Gerontoloji, Sosyal Güvenlik, Sosyal Hizmetler, Sosyal Hukuk, Sosyal Pedagoji, Sosyal Politika, Sosyal Psikoloji, Sosyal Tarih, Sosyoloji, Sosyal İlahiyat.

İnsan, Toplum ve Davranış Bilimlerine ait şimdiye kadar bu boyutta kaleme alınmamış Sosyal Bilimler Terimleri Ansiklopedisi'nde 7.700 üzerinde kavram ve terim yer almaktadır. Sosyal nitelikli değişik bilim dallarına ait özel ve ortak kavram ve terimler, multidisipliner bir anlayışla hem tanımlanmışlar, hem de geniş bir yelpazede açıklanmışlardır. Her bir terim, İngilizce, Almanca ve imkan dahilinde Osmanlıca karşılıklarıyla tanıtılmıştır. Son kısımda yer alan İngilizce Türkçe ve Almanca Türkçe Dizin, Ansiklopediden istifade imkanlarını artırmaktadır. Ansiklopedik sosyal Bilimler Terimleri Sözlüğü'nün, sosyal alana ilgi duyan herkes için faydalı bir başvuru kitabı olması dileği ile...

Kelimelerin kavramsal anlatımı olarak terimler, genelde bir bilim ve meslek dalına ait bir konuya açıklık getirmek maksadıyla kullanılmaktadır. Sosyal terimler ise, tarihi bir süreç içerisinde gerek toplumsal, gerekse bireysel hayatımızla ilgili olarak hemen hemen bütün konuları aydınlatmak için önemli bir izah ve değerlendirme vasıtasıdır. Terminolojik olarak karmaşık kavramlar içerisinde sosyal terimler, bir anlamda sosyal bilgiler demektir. İnsan ne kadar çok sosyal nitelikli terimleri ve içerdiği manaları bilir ve anlarsa, sosyal bilimlere ait meseleleri de o kadar kolay çözebilecektir. Aslında insan ve toplumla ilgili terimler, sosyal bilimlerin ortak malıdır. Sosyal olgulara ve hadiselere, farklı bir pencereden ve hatta ayrı bir dünya görüşünden baktığımızdan dolayı birçok sosyal içerikli kavrama yüklediğimiz mana da çoğu zaman farklı olabilmektedir. Bu yönüyle kendi içinde dinamik ve esnek bir yapı sergileyen bütün sosyal terimler, şahsi, toplumsal, kültürel, tarihi, milli ve manevi bir misyon ve muhteva taşımaktadır. Bu da aslında bir toplumun sosyokültürel zenginliğini ve toplumsal gelişmişliğini gösteren bir olgudur.(Girişten...)


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,40625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates