E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » İletişim ve Medya » İnternet ve Sosyal Medya » İletişim ve Emperyalizm - Türkiye'de Telekomünikasyonun Ekonomi-Politiği
İletişim ve Emperyalizm - Türkiye'de Telekomünikasyonun Ekonomi-Politiği

İletişim ve Emperyalizm - Türkiye'de Telekomünikasyonun Ekonomi-Politiği

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9789758382381
Sayfa Sayısı
:
192 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2000
%24
indirimli
Liste Fiyatı: 17,00 TL
Satış Fiyatı: 12,92 TL
29581
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Günümüzde telekomünikasyon altyapıları, gündelik yaşamın geçmişte olduğundan daha farklı bir parçası, aynı zamanda da küreselleşme ideolojinin en önemli dayanak noktalarından biridir. Ancak, telekomünikasyona bugün yüklenen "küresel kapitalizmin oluşturucusu" rolünün tarihi ve maddi kökenleri vardır. Bu rolün anlaşılabilmesi için, telekomünikasyonun tarihiyle birleştirilmesi ve bağlı olduğu maddi kökenlerin içine yeniden yerleştirilmesi gerekmektedir. Kitap, Türkiye'de telekomünikasyon politikaları tarihini, belirleyici güç ilişkileri, dönemsel olarak üstlendiği işlevler ve koşullar çerçevesinde ele almakta ve günümüz telekomünikasyon politikalarında yaşanan değişimin çözümlenebilmesi için bir temel oluşturmaktadır.

"Bu kitap, iletişim teknolojilerine ilişkin politikaları Türkiye özelinde, ekonomi-politik yaklaşım bağlamında ele alarak bu boşluğu doldurmayı amaçlamaktadır. Bu boyutuyla içi boş iyimserlik masallarının yerine, sistematik araştırmaya dayanan bir bilgi üretimini koymanın ne kadar değerli olabileceğini göstermektedir. Başaran'ın çalışması, Türkiye'de iletişim teknolojilerine ilişkin olarak günümüzde yapılmakta olan tartışmaları zenginleştirecek ve derinleştirecek niteliktedir."


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,4057617 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates