E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Bilgisayar » Donanım Bakım Onarım » x86 Tabanlı Mikroişlemci Mimarisi ve Assembly Dili
x86 Tabanlı Mikroişlemci Mimarisi ve Assembly Dili

x86 Tabanlı Mikroişlemci Mimarisi ve Assembly Dili

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9789750238666
Ebat
:
18 x 23
Sayfa Sayısı
:
517 s.
Baskı Sayısı
:
4. Baskı
Baskı Yılı
:
2016
Diğer
:
Karton Kapaklı
%5
indirimli
Liste Fiyatı: 45,00 TL
Satış Fiyatı: 42,75 TL
36411
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Bu kitap, günümüz bilgisayar sistemlerinin yapısını, çalışmasını ve sistemi oluşturan birimlerin kendi dilinde nasıl denetlendiğini anlamak için hazırlanmıştır. Okullarda bilgisayar mimarisi ve organizasyonu dersini alan öğrenciler ve endüstride sistem denetimi üzerine çalışan mühendis ve teknisyenler için ideal bir kaynak oluşturacaktır. Özellikle bilgi güvenliği açısından bilgisayarın gizli yerlerinin tespiti ve denetlenmesi ayrıcalık sağlayacaktır. Uzun süredir endüstriyel okullarda ders kitabı olarak okutulan bu kitap, elde edilen deneyimler sonucunda geliştirilerek 4. baskısına ulaşılmıştır.

Dünyadaki kişisel bilgisayarların yaklaşık %90'ında Intel ve AMD işlemciler kullanılmaktadır. Kitapta, x86 olarak tanımlanan bu işlemcilerin mimari özellikleri, yapıları, fonksiyonları ve kendi dilinde programlanması ele alınmıştır. Kitap içeriğinde, temel işlemcilerden başlamak üzere günümüz işlemcilerinin barındırdıkları birimler ve özellikleri yer almaktadır. BIOS ve işletim sistemi ilişkileri ile birlikte sistemin özünü oluşturan kesmeler işlenmiştir. Bilgisayar sistemlerine veri giriş-çıkışını sağlayan ekran ve klavyelerin denetimi kesmeler vasıtasıyla yapılmıştır. Kesme adres defteri ve BIOS veri alanı kullanılarak sistemin nasıl denetlendiği vurgulanmıştır. İşletim sisteminin ve verilerin saklandığı diskin organizasyonu ve çalışma sistemi ele alınarak kesmelerle denetlenmiştir. Ayrıca, giriş-çıkış için kullanılan portların kurulumu ve teknikleri anlatılmıştır. Tüm konular kendi dili sayılan Assembly dilinde yazılan program ve program parçalarıyla test edilmiştir. Son olarak, Assembly dilinin bazı yüksek düzeyli dillerle bağlantıları açıklanmıştır.

Konu Başlıkları

- Temel Mikroişlemci Mimarisi

- Gelişmiş Mikroişlemci Mimarisi

- İleri Mikroişlemciler

- İleri Mikroişlemcilerin Çalışması

- Assembly Dilinde Programlama

- BIOS ve İşletim Sistemleri İlişkisi

- Kesmeler ve Disk işlemleri

- Giriş–Çıkış Teknikleri

- Assembly Dilinin Diğer Dillere Bağlantısı


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,40625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates